Unity i C# Podstawy programowania gier - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Unity i C# Podstawy programowania gier

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Helion

Tytuł: Unity i C# Podstawy programowania gier

Autor: Ewa Ross, Jacek Ross

Rok: 2018

Format: 16.0x24.0cm

Stron: 176

ISBN: 9788328343900

Zdobądź pracę marzeń — zostań programistą Unity!
Poznaj środowisko pracy
Naucz się tworzyć sceny
Buduj ciekawe projekty
Unity to zintegrowane środowisko umożliwiające tworzenie trójwymiarowych i dwuwymiarowych gier oraz różnego rodzaju interaktywnych treści, takich jak wizualizacje i animacje komputerowe. Wieloplatformowość rozwiązania, prostota używania, bogate funkcje, możliwość generowania materiałów prezentowanych na różnych urządzeniach oraz obsługa różnych języków skryptowych zadecydowały o niezwykłej popularności Unity i spowodowały, że to jeden z najczęściej wykorzystywanych silników gier komputerowych.

Jeśli marzysz o karierze twórcy gier, lecz obawiasz się, że nie uda Ci się opanować sztuki programowania, przekonaj się, że to wcale nie jest takie trudne! Dzięki tej książce sprawnie i pewnie wkroczysz w świat tworzenia gier komputerowych za pomocą języka C# w środowisku Unity. Szybko się dowiesz, co trzeba zrobić, aby opanować niezbędne podstawy. Za sprawą dobrze przemyślanych lekcji osiągniesz kolejne stopnie wtajemniczenia, a zadania i podpowiedzi umożliwią Ci utrwalenie swojej wiedzy i sprawdzenie jej w praktyce. Bez nadmiaru teorii i prosto do celu — właśnie tak nauczysz się Unity!

Instalacja i przegląd środowiska pracy
Podstawowe operacje i komponenty Unity
Tworzenie skryptów oraz kompilacja projektu
Inżynieria oprogramowania, procesy i dokumentacja
Podstawy programowania w języku C#
Typy danych i konstrukcje programistyczne
Debugowanie programu i używanie zewnętrznego kodu
Tworzenie gier z Unity? To nic trudnego!
Jacek Ross - ma wieloletnie doświadczenie w programowaniu i tworzeniu oprogramowania. Jest autorem popularnych książek na temat PHP i bezpiecznego programowania: PHP i HTML. Tworzenie dynamicznych stron WWW, Bezpieczne programowanie. Aplikacje hakeroodporne i PHP5. Bezpieczne programowanie. Leksykon kieszonkowy. Kontakt: www.ejr.com.pl

Ewa Ross - blogerka, dziennikarka, autorka kursów. Ma doświadczenie menedżerskie. Prywatnie pasjonatka fotografii.