Ultrasonografia w anestezjologii - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Ultrasonografia w anestezjologii

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Makmed
 • Cena: 160,20 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Ultrasonografia w anestezjologii

  Autor: Wolf Armbruster, Rüdiger Eichholz, Thomas Notheisen

  Stron: 320

  Oprawa: miękka

  Rok: 2019

  ISBN: 978-83-951327-0-4

  SPIS CZĘŚCI

  FIZYCZNE PODSTAWY ULTRASONOGRAFII, NAWIGOWANIE IGŁĄ
  DOSTĘP NACZYNIOWY
  NEUROSONOGRAFIA – ULTRASONOGRAFICZNE OBRAZOWANIE NERWÓW
  DIAGNOSTYKA ZABURZEŃ ODDECHOWYCH W SALACH OPERACYJNYCH I POOPERACYJNYCH

  Szkolenia z ultrasonografii przyczyniają się do pogłębienia wiedzy teoretycznej i ugruntowania umiejętności praktycznych z dziedziny procedur przeprowadzanych pod kontrolą ultrasonograficzną.

  Uczestnicy kursów są często zafascynowani możliwościami i korzyściami, jakie płyną z zastosowania procedur ultrasonograficznych, o których się uczą. Jednakże w niedługim czasie po ukończeniu szkolenia, krótkotrwała euforia często ustępuje miejsca poczuciu rozczarowania. Czynności te są bowiem skomplikowane i niełatwe do opanowania. Ponadto, ilość materiału do wyuczenia jest tak duża, że realnie zaledwie jego niewielki wycinek może znaleźć zastosowanie w codziennej praktyce. Dodatkowo, nie zawsze trafia się okazja ku temu, aby odświeżyć i przypomnieć sobie dany zakres materiału przed wykonaniem konkretnego badania lub procedury.

  Dlatego też, na przestrzeni ostatnich lat opracowywaliśmy wytyczne, które mają za zadanie ułatwić anestezjologom wprowadzenie w życie zdobytej wiedzy. Szeroki odzew ze strony naszych Koleżanek i Kolegów po fachu zachęcił nas do napisania kompleksowego podręcznika w formule opracowania przygotowanego „przez klinicystów dla klinicystów”.

  Jesteśmy dumni z tego, że również w Polsce ukazuje się nasz podręcznik. Mamy nadzieję, że ten przewodnik będzie dla Was inspiracją!

  Wolf Armbruster, Rüdiger Eichholz, Thomas Notheisen

   

  Prezentowana pozycja może być cennym źródłem wiedzy dla adeptów procedur wykonywanych pod kontrolą ultrasonografii, stawiających dopiero pierwsze kroki na tym polu ‒ dla nich może stanowić bazowy podręcznik ukazujący podstawowe zasady i sposób przeprowadzenia poszczególnych procedur.

  Dla zaawansowanych użytkowników szczególnie cenne będą praktyczne porady i wskazówki dotyczące wykonania poszczególnych technik, odzwierciedlające obszerną wiedzę i duże doświadczenie autorów.

  Podręczny format sprawia, że książka może być nieocenionym, praktycznym wsparciem w codziennej pracy na sali operacyjnej.

  Natomiast niezależnie od poziomu zaawansowania czytelnika, lektura tej pozycji stanowi dużą przyjemność dzięki wysokiemu poziomowi merytorycznemu, estetycznej szacie graficznej, lecz nade wszystko dzięki pasji autorów.

  Piotr Nowakowski