Ultrasonografia neuropatii obwodowych - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Ultrasonografia neuropatii obwodowych

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Roztoczańska Szkoła Ultrasonografii
 • Cena: 149,00 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Ultrasonografia neuropatii obwodowych

  Autor: Berta Kowalska

  ISBN: 978-83-933378-1-1

  Strony: 156

  Oprawa: twarda

  Wydanie: 1

  Rok: 2016

  To pierwsze w piśmiennictwie opracowanie, które tak obszernie i szczegółowo opisuje możliwości ultrasonografii w diagnostyce neuropatii.

  Kiedy w 2004 roku rozpoczynałam swoją przygodę z ultrasonografią, nie zdawałam sobie sprawy z potęgi tej metody w diagnostyce neuropatii obwodowych - oceniałam zmiany jedynie w układzie mięśniowo-szkieletowym.

  Z miesiąca na miesiąc, z coraz większą ciekawością, przyglądałam się strukturom niedefiniowanym w czytanej wówczas przeze mnie literaturze. Dzięki pasji anatomicznej — wnioskowałam, iż są to właśnie pnie nerwów obwodowych. Potwierdzenie moich przypuszczeń znalazłam dzięki dr Mariuszowi Bonczarowi, wybitnemu chirurgowi ręki. W opisach badań coraz odważniej zawierałam wzmianki o patologiach nerwów. Z czasem ocena neuropatii obwodowych stała się jednym z głównych celów mojej pracy.

  Owocem moich doświadczeń jest przewód doktorski, którego promotorem była Pani Profesor Iwona Sudoł-Szopińska. To właśnie Ona natchnęła mnie do napisania tej książki.

  Zwieńczeniem Ultrasonografii neuropatii obwodowych jest rozdział napisany przez dr Mariusza Bonczara, który jako chirurg ręki poddał ocenie przydatność badań ultrasonograficznych w praktyce chirurgicznej. Chciałabym zaznaczyć, iż większość zdjęć śródoperacyjnych pochodzi właśnie z jego zabiegów.

  Moim zamysłem było, aby książka miała charakter podręcznikowy i służyła wszystkim lekarzom, którzy chcą się zająć diagnostyką neuropatii obwodowych.
  Dr n. med. Berta Kowalska