✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Ultrasonografia naczyn obwodowych T. Hartshorne, A. Thrush red. Elsevier Urban & Partner
img
img

Ultrasonografia naczyn obwodowych

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Edra Urban & Partner

Tytuł : Ultrasonografia naczyn obwodowych

Autor : T. Hartshorne, A. Thrush

Redaktor : red.

Stron : 244

ISBN : 978-83-60290-42-2

Rok wydania : 2007

Wydanie : I

Oprawa : twarda

Format : 200 x 280

Książka dokładnie i praktycznie przedstawia wszystkie współczesne zastosowania badań USG w prezentacji B kodowanych kolorem, badań dopplerowskich typu duplex, Dopplera spektralnego i ciągłego w diagnostyce aorty brzusznej i obwodowych naczyń krwionośnych. To bardzo rzetelna monografia, mocno osadzona w realiach klinicznych, przybliżająca zagadnienia badań USG, z którymi na co dzień spotykają się lekarze różnych specjalności.
Dużą zaletą tej książki jest jej aspekt praktyczny - szeroko omówiono tu podstawy fizyczne ultrasonografii, aparaturę, problemy kliniczne związane z wykonywaniem badań USG naczyń krwionośnych, interpretację wyników oraz zalety i ograniczenia prezentowanych metod. To bardzo przyjazna książka, zwłaszcza dla grona lekarzy, którzy zaczynają się interesować diagnostyką ultrasonograficzną naczyń krwionośnych i potrzebują odpowiedniego podręcznika z tej dziedziny. Dobry podręcznik do spokojnego czytania i studiowania oraz do codziennego wykorzystania przy rozwiązywaniu problemów i wyjaśnianiu wątpliwości diagnostycznych". (Z przedmowy prof. dr. hab. med. Wiesława Jakubowskiego).