Tworzenie stron metodą stopniowego ulepszania - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Tworzenie stron metodą stopniowego ulepszania

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Helion

Tytuł: Tworzenie stron metodą stopniowego ulepszania

Autor: Parker Todd, Toland Patty, Jehl Scott

Rok: 2011

Format: 16.0x23.0cm

Stron: 416

ISBN: 9788324627974

Twórz strony dostępne dla każdej przeglądarki i dowolnego połączenia internetowego!

Najlepsze praktyki pisania kodu HTML, CSS i JavaScript
Konkretny kod znaczników stylów
Eliminacja złych nawyków programistycznych
Tworzenie ogólnodostępnych witryn

Obecnie tempo powstawania nowych stron i aplikacji jest zawrotne. Korzystanie z sieci jest coraz łatwiejsze, szybsze i bardziej dynamiczne. Co więcej, uwalniamy się od kabli dzięki rozwojowi telefonów komórkowych z dostępem do internetu i kompaktowych netbooków, zapewniających nam połączenie ze światem niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Jednak to bogactwo internetowych zasobów ma również swoje wady. Zaawansowane techniki znakomicie działają w najnowszych przeglądarkach, obsługujących technologie oparte na CSS i języku JavaScript. Istnieje jednak mnóstwo urządzeń, które w najlepszym wypadku obsługują je tylko w ograniczonym stopniu, przez co wysiłki programisty mogą spełznąć na niczym. Projektanci i programiści stron internetowych muszą zatem pogodzić trzy wzajemnie wykluczające się cele. Chcą wykorzystać wszystkie dostępne i ekscytujące technologie, aby móc tworzyć przykuwające uwagę interaktywne strony, nie tracąc jednocześnie na ich dostępności. A wszystko to powinni osiągnąć, tworząc czysty i łatwy do utrzymania kod.

Stopniowe ulepszanie to technika tworzenia stron internetowych zapewniająca wszystkim użytkownikom dostęp do podstawowych treści i opcji witryny — przy użyciu dowolnej przeglądarki i połączenia. Jednocześnie posiadaczom szybszych połączeń i bardziej zaawansowanych przeglądarek oferuje ono ulepszoną wersję strony.

",Tworzenie stron metodą stopniowego ulepszania. Witryny dostępne dla każdego", to praktyczny przewodnik po zasadach tworzenia stron za pomocą nowej metodologii. Dzięki niemu dowiesz się, dlaczego standardowe techniki tworzenia stron wykluczają niektórych użytkowników z grona odbiorców, i jak analizować projekty interfejsów, aby były funkcjonalne na każdym poziomie zaawansowania przeglądarki. Poznasz pakiet testów możliwości przeglądarek, a także najlepsze metody pisania kodu HTML, CSS i JavaScript w technice stopniowego ulepszania.

Planowanie struktury i organizacji witryny
Pisanie semantycznego kodu
Stosowanie stylów
Elementy interaktywne
Testowanie możliwości przeglądarek
Karty
Okna dialogowe i nakładki
Przyciski, pola wyboru, suwaki i menu
Konstruktor list

Dostarczaj pełnię wrażeń wszystkim odbiorcom Twoich stron internetowych!