Tworzenie bogatego świata - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Tworzenie bogatego świata

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Cena: 69,15 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Tworzenie bogatego świata

  Autor: Smil Vaclav

  Wydanie: 1

  Rok: 2016

  Format: 16.5x23.5cm

  Stron: 368

  ISBN: 9788301185275

  Bestseller polecany przez Billa Gatesa!
  Wierzymy, że gigatony betonu, żelaza i szkła, które zużyliśmy do budowy nowoczesności, zagwarantują nam nieśmiertelność. Nic bardziej mylnego.
  Książka pokazuje jak bardzo współczesny świat stał się zależny od materiałów takich jak cement, żelazo, aluminium, plastik. Autor analizuje wszystkie materiały, których używamy aby sprostać wymaganiom współczesnego świata i zastanawia się czy będziemy w stanie to wszystko skonsumować. Nawet najbardziej wydajne procesy produkcyjne i najwyższe wskaźniki recyklingu mogą nie wystarczyć, aby powstrzymać rosnący popyt na materiały generowane przez wzrost poziomu życia. Książka pokazuje koszty jakie z tego wynikają, opowiada o tym jakie ma to znaczenie w ekonomii, przemyśle, środowisku. Książka jest pełna interesujących statystyk. Przedstawia nowe perspektywy interesujące czytelników zainteresowanych ekonomią, badaniami środowiska, analizą energetyczną, geologią mineralną, organizacją przemysłową, produkcją i inżynierią materiałową.
  Informacja o autorze/ redaktorze:
  Vaclav Smil
  Czesko-kanadyjski naukowiec.
  Profesor na University of Manitoba
  Członek Royal Society of Canada
  W 2010 roku znalazł się na liście 100 najlepszych światowych myślicieli
  (Foreign Policy).
  Wydał 35 książek i ponad 400 artykułów.
  Bil Gates mówi, że jest to jego „ulubiony żyjący autor, ponieważ jest myślicielem, który nigdy nie daje prostych odpowiedzi na skomplikowane pytania”.