Tunel Ego - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Tunel Ego

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
 • Cena: 53,19 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Tunel Ego

  Autor: Metzinger Thomas

  Wydanie: 2

  Rok: 2019

  Stron: 456

  ISBN: 9788381425285

  CZY MOŻNA DOŚWIADCZAĆ ŻYCIA W WIELU ŚWIATACH NARAZ?
  CZY MASZYNY MOGĄ POSIADAĆ SZTUCZNĄ ŚWIADOMOŚĆ?
  W JAKI SPOSÓB DZIAŁA EMPATIA I POZNANIE SPOŁECZNE?

  Thomas Metzinger przedstawia oryginalną koncepcję świadomości i osoby, stworzoną na podstawie współczesnych wyników ba- dań prowadzonych często przy jego udziale w wielu dziedzinach – od psychologii i neuronauk po sztuczną inteligencję. Odwołuje się zarówno do codziennych doświadczeń dostępnych każdemu, jak i do odmiennych stanów świadomości generowanych farmakologicznie oraz powstających w kontakcie z nowoczesną technologią. Metzinger kładzie szczególny nacisk na etyczne aspekty stanów świadomości.

  „Problem jedności świata jest tak prosty, że łatwo go przeoczyć: aby świat nam się objawił, musi to być przede wszystkim jeden świat. Dla większości z nas jest oczywiste, że przeżywamy świadome życie w jednej rzeczywistości i że świat, w którym budzimy się każdego dnia, to ten sam świat, w którym budziliśmy się dzień wcześniej. Nasz tunel to jeden tunel, nie ma w nim zaułków, przecznic czy tras alternatywnych. Jedynie ludzie cierpiący na zaburzenia psychiczne lub ci, którzy eksperymentowali z dużymi dawkami halucynogenów, są w stanie wyobrazić sobie, co to znaczy żyć w więcej niż jednym tunelu naraz. Jedność świadomości należy do największych osiągnięć mózgu”.
  Fragment książki
  Tunel ego
  Seria W POSZUKIWANIU IDEI XXI WIEKU prezentuje najnowsze publikacje z dziedziny filozofii, nauk społecznych, etyki i neurobiologii, które nie są znane polskiemu czytelnikowi. Stanowią one odbicie najaktualniejszych tendencji intelektualnych we współczesnej humanistyce, naukach przyrodniczych oraz studiach interdyscyplinarnych.
  W ramach serii dotychczas ukazały się:
  Michael Ruse, Ateizm. Co każdy powinien wiedzieć?
  Martin L. Kringelbach, Ośrodek przyjemności. Zaufaj swoim instynktom
  Chad Meister. Wprowadzenie do filozofii religii
  Henry Jenkins. Sam Ford. Joshua Green. Rozprzestrzenialne media. Jak powstają wartości i znaczenia w usieciowionej kulturze
  Victor J. Stenger. Bóg. Błędna hipoteza. Jak nauka wykazuje. że Bóg nie istnieje
  Wkrótce ukażą się:
  John Hick. Nowe pogranicze religii i nauki
  J.L. Schellenberg. Religia ewolucyjna