Trening Funkcjonalny - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Trening Funkcjonalny

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: DB Publishing
 • Stara Cena: 170,00 złCena: 167,99 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Trening Funkcjonalny

  Autor: Juan Carlos Santana

  Stron: 337

  Rok: 2017

  Wydawca: DB Publishing

  ISBN: 978-83-62526-08-6

  Dzięki książce „Trening funkcjonalny” będziesz w stanie podnieść swoją sprawność fizyczna na wyższy poziom. Jej autor Carlos „JC” Santana, w sposób wręcz rewolucyjny, wprowadzi Cię w tajniki treningu i metod kondycyjnych, które pozwolą Ci udoskonalić umiejętności potrzebne do danej dyscypliny sportowej, poprzez dopasowywanie ćwiczeń funkcjonalnych do poszczególnych aktywności sportowych.

  „Trening funkcjonalny” stanowi swego rodzaju przełom w metodach treningowych, a zaprezentowane ćwiczenia czy programy z łatwością można połączyć z dotychczas wykonywanymi ćwiczeniami. 

  Kształtowanie siły, wytrzymałości czy mocy oraz dostosowanie tych ćwiczeń do aktualnych metod treningowych zostało zaprezentowane w sposób przystępny i zrozumiały dla zawodników, a także trenerów czy szkoleniowców. Zaprezentowana w niniejszej książce koncepcja treningu funkcjonalnego odnosi się do 11 różnych dyscyplin sportu, a oparta jest o 135 ćwiczeń wykorzystujących zarówno ciężar ciała, jak i taśmy i linko bloczki, hantle, ketle, piłki lekarskie oraz piłki szwajcarskie. Wszystko to zostało uporządkowane tak, by można było świadomie programować własny trening. 

  Książka ta przedstawia koncepcję łączenia metod treningowych, znaną jako Trójwarstwowy System Integracji, który umożliwia w łatwy sposób zaadoptowanie ćwiczeń funkcjonalnych do istniejącego już programu treningowego. Ćwiczenia dobierane są na podstawie oceny i analizy ruchu, dzięki czemu możliwy jest dobór najbardziej optymalnego ćwiczenia dla danego elementu ruchu specyficznego w uprawianej dyscyplinie sportu. Ponadto możliwe jest wykorzystanie krótkich sekwencji ćwiczeniowych oraz dopasowanie ich do aktualnych potrzeb zawodnika, podpierając się zasadami tzw. Wielkiej Czwórki zdolności sportowych.

  Niezależnie od tego jaką dyscyplinę sportu uprawiasz, dzięki "Treningowi funkcjonalnemu" uzyskasz lepsze wyniki.