Transplantologia praktyczna Tom 8 Transplantologia - sukces oparty na współpracy - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Transplantologia praktyczna Tom 8 Transplantologia - sukces oparty na współpracy

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Cena: 91,14 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Transplantologia praktyczna Tom 8 Transplantologia - sukces oparty na współpracy

  Autor: Pączek Leszek, Mucha Krzysztof, Foroncewicz Bartosz

  Wydanie: 1

  Rok: 2017

  Format: 16.5x23.5cm

  Stron: 216

  ISBN: 9788301191245

  W jednostkach Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wyniki transplantacji wyrażone tzw. twardymi parametrami, do jakich zaliczają się przeżycie przeszczepu u pacjenta i przeżycie pacjenta, są lepsze od wyników uzyskiwanych w Europie. Należy to przypisać systemowi opieki nad pacjentem po transplantacji narządu, wypracowanemu przez 50 lat na drodze współdziałania lekarzy różnych specjalności, pielęgniarek, rehabilitantów, techników laboratoryjnych i innych osób zaangażowanych w terapię prowadzoną u tej szczególnej grupy pacjentów. Sukces opiera się na współpracy.
  Kolejny tom z wyjątkowej w polskim piśmiennictwie medycznym serii przynosi aktualne opracowania z zakresu przeszczepiania wątroby, trzustki, nerki oraz serca. Autorzy wiele miejsca poświęcają między innymi perspektywom rozwoju transplantologii i zagadnieniom spornym dotyczącym immunosupresji. Książka zawiera także rozdziały dokumentujące osiągnięcia warszawskiej Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej. Tom otwiera wspomnienie nestora polskiej transplantologii profesora Tadeusza Orłowskiego.