Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia. - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia.

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Stara Cena: 149,00 złCena: 116,38 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia.

  Autor: Roman Adam

  Wydanie: 2

  Rok: 2017

  Format: 16.5x23.5cm

  Stron: 1111

  ISBN: 9788301196448

  Testowanie, choć kluczowe dla powodzenia projektów IT, jest wciąż niedocenianą dziedziną inżynierii oprogramowania. Jednym z powodów jest brak solidnych, rzetelnych i wiarygodnych źródeł informacji o tej dyscyplinie. Niniejsza pozycja stanowi nowoczesne, obszerne kompendium wiedzy w zakresie testowania i jakości oprogramowania. Wykorzystanie opisanych w książce metod pozwala na znaczne usprawnienie i profesjonalizację procesu testowego, czyniąc go bardziej efektywnym w znajdowaniu defektów.
  Pierwsze wydanie „Testowania i jakości...” zostało bardzo życzliwie przyjęte przez społeczność testerską w Polsce. W niniejszym, drugim wydaniu książki, usunięto wiele błędów z I wydania oraz dodano trzy nowe rozdziały (testowanie a architektura oprogramowania, testowanie systemów specyficznych, rozwój zawodowy testera).
  Podręcznik w szczególności przeznaczony jest dla:
  · początkujących testerów – aby mogli szybko zapoznać się z podstawami testowania,
  · zawodowych testerów – aby ugruntowali i poszerzyli swoją wiedzę o zaawansowane techniki testowania,
  · inżynierów jakości – aby nauczyli się skutecznie wykorzystywać wartościowe modele i narzędzia zapewniania jakości,
  · kierowników i menedżerów testów – aby poznali techniki sprawnego i efektywnego zarządzania procesem testowym w organizacji oraz metody jego doskonalenia,
  · osób przygotowujących się do egzaminów ISTQB na wszystkich poziomach (podstawowym, zaawansowanym i eksperckim) – aby dostarczyć im zwarte źródło materiałów pomocnych w nauce do egzaminu,
  · pracowników naukowych prowadzących badania lub zajęcia dydaktyczne w obszarze inżynierii jakości.
  Zaletą książki jest bardzo duża liczba praktycznych przykładów. Ilustrują one zastosowanie wprowadzonych metod i narzędzi m.in. w takich obszarach jak: projektowanie testów, analiza ryzyka, dokumentowanie procesu testowego, zarządzanie zespołem testerów, automatyzacja testów, doskonalenie procesu testowego, raportowanie, pomiar i zapewnianie jakości oprogramowania. W wielu książkach poświęconych testowaniu fundamentalne pojęcia czy techniki wprowadzane są często w sposób niejasny, niedbały lub wręcz błędny. Autor niniejszej pozycji dokłada szczególnej staranności w precyzyjnym ich definiowaniu. Stają się przez to dla Czytelnika zrozumiałe, a dzięki dobrze dobranym przykładom – łatwe do zastosowania w praktyce.
  Książka zdobyła nagrodę na Najlepszą Książkę Akademicką w 2017 roku w konkursie Polskiego Towarzystwa Informatycznego, oraz nagrodę na Najlepszą Książkę Naukową na Targach Książki Naukowej i Akademickiej Academia 2016.