Teraźniejszość totalna Tezy o współczesności - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Teraźniejszość totalna Tezy o współczesności

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
 • Cena: 38,82 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Teraźniejszość totalna Tezy o współczesności

  Rok: 2015

  Format: 17.0x24.0cm

  Stron: 298

  ISBN: 9788323516477

  Księga dedykowana pamięci prof. Jerzego Chłopeckiego, socjologia i politologa, związanego z Uniwersytetem Warszawskim i Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
  W części I ",Tezy o współczesności", zebrano 19 tekstów naukowych, których Autorzy zostali poproszeni o odniesienie się do tez Jerzego Chłopeckiego, pochodzących z Jego tekstów publikowanych w różnym czasie i dotyczących różnych sfer życia społecznego: świata mediów, świata polityki i mechanizmów władzy, relacji międzyludzkich, prawa, historii, ekonomii. To, co bowiem charakteryzowało twórczość Jerzego Chłopeckiego, to niewiarygodna wręcz łatwość konstruowania kompetentnych opisów dotyczących różnych dziedzin i dyscyplin wiedzy. Fundamentem są tu oczywiście, najbliższe Profesorowi, nauki społeczne.
  W II części ",Varia in memoriam", znalazły się cztery istotne teksty, również odnoszące się do dorobku Profesora, mające jednak bardziej osobisty charakter. Jest w nich ślad bezpośrednich relacji autorów z Upamiętnianym.
  III część księgi - ",Poza barierą czasu i przestrzeni", - ma natomiast unikatowy charakter: autorem zawartych w niej - niepublikowanych dotychczas - tekstów jest bowiem sam Jerzy Chłopecki. ",Korzenie", i ",Z perspektywy średniego dystansu", Profesor napisał krótko przed śmiercią. Te bardzo osobiste i w pewien sposób odważne teksty zostały wzbogacone fotografiami z rodzinnego album Państwa Chłopeckich.