Terapia manualna holistyczna - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Terapia manualna holistyczna

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Inny

Tytuł: Terapia manualna holistyczna

Autor: Andrzej Rakowski

Wydanie: 1

Rok: 2017

Oprawa: twarda

Stron: 588

ISBN: 9788394542108

Ukazał się Tom I książki Andrzeja Rakowskiego pt.Terapia Manualna Holistyczna. Tematyka obejmuje patogenezę, badanie oraz terapię chorób czynnościowych, w tym narządów wewnętrznych. Zaburzenia czynności to przyczyna ok. 80% wszystkich dolegliwości nękających człowieka. Medycyna ich nie rozpoznaje i nie zajmuje się nimi bo są niewidoczne w obiektywnych badaniach medycznych. Książka wypełnia zatem lukę w procedurach postępowania diagnostycznego i leczniczego. Daje pogląd o wadze problemu w zakresie społecznym a także indywidualnym. W tym sensie podręcznik staje się unikalny; wprowadza do medycyny praktyczną wiedzę o ogólnoustrojowych skutkach dysfunkcji narządu ruchu.
Kolejną, unikalną cechą opracowania jest przedstawienie roli stresu – zespołu przyczyn najczęściej zaburzających czynności narządu ruchu. Stresu, istotnie wpływającego na biomechanikę oraz aktywność tkankową. Wyjaśnia jego fizyczne mechanizmy prowokujące objawy chorobowe.
Z tych powodów podręcznik jest źródłem niezbędnej wiedzy w zakresie nie całkowicie poznanym oraz akceptowanym w medycynie. Z pewnością okaże się przydatny w pracy lekarza, właściwie każdej specjalności, fizjoterapeuty, psychoterapeuty a także innym specjalistom zajmującym się narządem ruchu. Może także okazać się pomocny chorym poszukującym drogi do rozwiązania swoich problemów zdrowotnych (patrz skorowidz objawów). Jest szerokim rozwinięciem tematyki poruszanej w poprzedniej książce Autora: „Kręgosłup w Stresie”.