Terapia czaszkowo krzyżowa u dzieci i niemowląt - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Terapia czaszkowo krzyżowa u dzieci i niemowląt

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Virgo

Tytuł: Terapia czaszkowo krzyżowa u dzieci i niemowląt

Autor: Peirsman Neeto, Peirsman Etienne

Wydanie: 1

Rok: 2011

Format: 20.0x25.5cm

Stron: 102

ISBN: 9788392387985

Moment narodzin to ogromny wysiłek dla dziecka. Jego ciało jest poddawane kompresji, co może powodować nieprawidłowości w pracy układów i narządów. Za pomocą przykładów z własnej praktyki oraz licznych zdjęć z sesji terapeutycznych, autorzy książki pokazują, jak terapia czaszkowo-krzyżowa (TCK) wspomaga prawidłowy rozwój dziecka.
Książka prezentuje przyszłym i obecnym rodzicom prostą metodę, która pomaga rozwiązać wiele problemów emocjonalnych i fizjologicznych u noworodków i małych dzieci.
TCK jako jedną z nielicznych metod można stosować od pierwszych dni życia dziecka. Polega na bardzo delikatnym i uwalniającym dotyku. Im wcześniej rozpoczyna się pracę tą metodą, tym większy ma ona wymiar profilaktyczny i leczniczy.

",W tej książce opowiemy nie tylko o narodzinach miłości między matką i dzieckiem, ale też o warunkach, które kształtują tę miłość. Jak powstaje miłość? Jak o to zadbać? Co robić, jeżeli dziecko od początku jest marudne i nerwowe, a wy czujecie się zmęczeni, zdezorientowani i całkowicie bezsilni?
Najpierw jest szacunek. Dopiero później jest terapia, która składa się z rozmaitych zabiegów. Dziecko czuje, że je widzę i akceptuję w całości. To zapewnia mu komfort na tym nowym, nie zawsze przyjaznym świecie.",

Terapia czaszkowo-krzyżowa jest umieszczona w rejestrze NFZ pod nazwą „terapia kraniosakralna”.