Teoretyczne minimum Co musisz wiedzieć, żeby zacząć zajmować się fizyką - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Teoretyczne minimum Co musisz wiedzieć, żeby zacząć zajmować się fizyką

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Prószyński Media

Tytuł: Teoretyczne minimum Co musisz wiedzieć, żeby zacząć zajmować się fizyką

Autor: Susskind Leonard, Hrabovsky George

Rok: 2015

Format: 14.0x21.0cm

Stron: 254

ISBN: 9788379611348

Książka, dzięki której poznasz smak prawdziwej fizyki.

„Teoretyczne minimum", to książka dla każdego, komu zdarzyło się żałować, że nie jest fizykiem, każdego, kto chciałby się przekonać i doświadczyć, w jaki sposób fizycy myślą i pracują. W przeciwieństwie do książek popularnonaukowych, które dają czytelnikowi przedsmak fizyki, „Teoretyczne minimum", Leonarda Susskinda uczy umiejętności niezbędnych, by naprawdę zająć się fizyką i móc o własnych siłach poszerzać wiedzę i poznawać bardziej skomplikowane tematy. Książka Susskinda to zestaw narzędzi, który umożliwia podjęcie tej wspaniałej intelektualnej wędrówki.

Wspaniałe i unikatowe źródło dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować prawdziwej fizyki, wykraczającej poza ramy popularyzacji. To najlepsza lektura, żeby zacząć, wiodąca czytelnika prostą drogą do kluczowych punktów i skrząca się perełkami głębokiej refleksji.
Sean Carroll, fizyk w California Institute of Technology, autor „Cząstki na końcu Wszechświata", oraz „Stąd do wieczności i z powrotem",

Leonard Susskind, profesor fizyki teoretycznej katedry im. Felixa Blocha w Stanford University, jeden z twórców teorii strun. Susskind jest członkiem Academy of Sciences oraz American Academy of Arts and Sciences, a także laureatem licznych nagród, w tym przyznawanej przez American Institute of Physics nagrody dla autorów najlepszych publikacji popularnonaukowych. Autor „Kosmicznego krajobrazu", i „Bitwy o czarne dziury",.

George Hrabovsky, prezes Madison Area Science and Technology (MAST), organizacji non-profit, zajmującej się badaniami naukowymi i edukacją.