Techniki i metody relaksacyjne w wychowaniu, edukacji i terapii - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Techniki i metody relaksacyjne w wychowaniu, edukacji i terapii

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
 • Cena: 36,79 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Techniki i metody relaksacyjne w wychowaniu, edukacji i terapii

  Autor: Dobińska Gabriela, Cieślikowska-Ryczko Angelika

  Wydanie: 1

  Rok: 2019

  Format: 17.0x24.0cm

  Stron: 172

  ISBN: 9788381424073

  Przemiany społeczno-kulturowe, rozwój technologiczny, konsumpcjonizm oraz przeformułowanie hierarchii wartości może generować zagrożenia dla młodych ludzi. Pedagodzy, nauczyciele i rodzice borykają się z wieloma trudnościami, dylematami oraz wyzwaniami wychowawczymi. Autorki monografii prezentują bardzo cenne, ale niedoceniane dotąd rozwiązanie - relaksacyjne metody oddziaływań pedagogicznych.
  Publikacja zawiera konspekty zajęć, które można wykorzystać m.in. w szkołach, przedszkolach, świetlicach, placówkach resocjalizacyjnych i opiekuńczo-wychowawczych oraz podczas indywidualnej pracy w domu. Autorskie warsztaty dedykowane są dzieciom, młodzieży, a także osobom dorosłym. Mają zróżnicowany charakter: pierwszy typ stanowią ćwiczenia z relaksacji neuromięśniowej fizycznie aktywnej, drugi rodzaj jest ukierunkowany na wypracowanie obrony przed stresorami, pozostałe konspekty dotyczą dystansowania się od stresorów.
  Przygotowane propozycje uwzględniają zarówno potrzeby i możliwości adresatów, jak i warunki oraz zasoby instytucji wychowawczych i edukacyjnych. Stanowią gotowy „przepis” do realizacji konkretnych oddziaływań w grupie uczniów/wychowanków, a także w pracy indywidualnej.