Tajemniczy świat kobiecego orgazmu - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Tajemniczy świat kobiecego orgazmu

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Continuo
 • Stara Cena: 40,00 złCena: 36,00 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Tajemniczy świat kobiecego orgazmu

  Autor: Zygmunt Zdrojewicz

  Wydanie: II poprawione, uzupełnione i rozszerzone

  Rok: 2016

  ISBN: 978-83-62182-58-9

  Format: B5

  Strony: 280

  Oprawa: miękka

  Książka składa się z 31 rozdziałów, z których: 12 to poprawione/zaktualizowane rozdziały z wydania I, a 19 to rozdziały zupełnie nowe.

  Publikacja posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego

   

  Drugie poprawione, uzupełnione i rozszerzone wydanie książki „Tajemniczy świat kobiecego orgazmu” to przyjemna i pożyteczna lektura. Przyjemna – ponieważ jest przystępnie i interesująco napisana,  pożyteczna – ma bowiem bardzo wiele walorów poznawczych i praktycznych, np. do wykorzystania w kreowaniu optymalnej sztuki miłosnej. Jedną z zalet książki jest jej erudycyjność. Autorzy opisują aspekty historyczne, fizjologiczne, psychologiczne i społeczne seksualności kobiet, opierając się również na najnowszych wynikach badań, mało znanych w polskim piśmiennictwie, np. dotyczących kopulin czy kontrowersyjnego punktu G. Dla wielu kobiet ważne okażą się informacje dotyczące seksualności w okresie ciąży i po porodzie, życia seksualnego w przebiegu różnych chorób, obyczajowości erotycznej w historii i w czasach współczesnych. Dobrym pomysłem było włączenie do książki wyników badań dotyczących seksualności studentów i studentek.

  Kolejną zaletą książki jest zatarcie granicy między pracą popularnonaukową a naukową, a to rzadkość w polskim piśmiennictwie seksuologicznym. Okazuje się, że można przekazać wyniki najnowszych badań naukowych w formie komunikatywnej i interesującej. Na uwagę zasługuje również omówienie zagadnień ocenianych jako kontrowersyjne i prowokujących dyskusje, np. marginalizacja funkcjonowania seksualnego kobiet, tabletki „po”, antykoncepcja XXI wieku, używanie akcesoriów w życiu intymnym itp. W książce jest wiele innych ciekawostek wiążących się z obyczajowością inspirowaną światopoglądem. Dla czytelników obu płci interesujące są praktyczne rady, biologiczne uwarunkowania atrakcyjności i pożądania, rozważania dotyczące miłości i zazdrości.

  Oceniam książkę jako bardzo dobrze napisaną, interesującą, erudycyjną, mającą wiele walorów poznawczych i praktycznych. To książka dla wszystkich interesujących się życiem seksualnym.

  Z recenzji Profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza