Tacy są chłopcy - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Tacy są chłopcy

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: REBIS

Tytuł: Tacy są chłopcy

Autor: Rao Anthony, Seaton Michelle

Wydanie: 1

Rok: 2011

Format: 14.0x21.0cm

Stron: 304

ISBN: 9788375107043

W dzisiejszych czasach presja na odnoszenie sukcesów dosięga już nie tylko dorosłych, lecz także dzieci. Mali chłopcy nierzadko przeżywają trudności: mają kłopoty z nauką lub zachowaniem. Są częstymi gośćmi w poradniach i kandydatami do terapii zaburzeń rozwoju.

Doktor A. Rao napisał wspaniały poradnik mówiący o tym, jak przebiega rozwój chłopców, czego można się spodziewać i jak sobie radzić z problemami: brakiem koncentracji, nadpobudliwością, lękliwością czy agresją. To świetna lektura dla rodziców obawiających się o swoich małych urwisów, a także nauczycieli, pedagogów i psychologów dziecięcych – pomaga przejść przez ciężkie etapy i z ufnością patrzeć w przyszłość.

„Mądra i wiarygodna książka. Przywraca wiarę w to, że chłopcy mimo wzlotów i upadków rozwijają się prawidłowo. Z pewnością pomoże wszystkim rodzicom, których synowie przeżywają trudności w przedszkolu, szkole i w domu”.
Dr Michael Thompson, współautor bestselleru Sposób na Kaina: jak chronić życie emocjonalne chłopców.

Doktor Anthony Rao jest pracownikiem naukowym Harvard Medical School i od dwudziestu lat prowadzi własną praktykę psychologiczną. Zajmuje się także szkoleniem rezydentów w szpitalu dziecięcym w Bostonie.

Michelle Seaton jest współautorką książek z dziedziny psychologii i medycyny, m.in. The Cardiac Recovery Handbook i Saint-Tropez Diet.