Tabele składu i wartości odżywczej żywności - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Tabele składu i wartości odżywczej żywności

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PZWL
 • Stara Cena: 259,00 złCena: 209,79 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Tabele składu i wartości odżywczej żywności

  Autor: Kunachowicz Hanna, Przygoda Beata, Nadolna Irena, Iwanow Krystyna

  Wydanie: 2

  Rok: 2017

  Format: 21.0x25.0cm

  Stron: 1182

  ISBN: 9788320053111

  Wiedza na temat prawidłowego komponowania codziennej diety staje się coraz bardziej potrzebna, szczególnie w aspekcie zapobiegania chorobom powstającym w wyniku nieodpowiedniego sposobu żywienia.

  Tabele składu i wartości odżywczej żywności pozwalają ocenić sposób żywienia, czyli wartość odżywczą diety. Dzięki nim można również porównywać wartość energetyczną i odżywczą diety z zalecanym dziennym spożyciem zamieszczonym w normach żywienia.

  Tabele składu i wartości odżywczej żywności zawierają dane o wartości energetycznej i zawartości kilkudziesięciu składników odżywczych w produktach spożywczych oraz potrawach. Dane te umożliwiają ocenę wartości odżywczej posiłków i całych diet, co jest niezbędne w ich planowaniu zgodnie z zalecanymi normami żywienia.
  Wiedza na ten temat staje się coraz bardziej potrzebna w aspekcie zapobiegania chorobom dietozależnym (otyłości i przewlekłym chorobom niezakaźnym).
   
  z Przedmowy prof. dr hab. med. Mirosława Jarosza
   „…książka będzie stanowić cenne źródło informacji dla lekarzy, dietetyków, żywieniowców w ich codziennej pracy związanej z zaleceniami prawidłowego i dietetycznego żywienia. Może także służyć producentom żywności przy podawaniu informacji o wartości odżywczej produktów na opakowaniu. Nie bez znaczenia jest też możliwość korzystania z niej szerokiej rzeszy konsumentów, w tym uczniów i studentów, którzy pragną stosować prawidłową, zbilansowaną dietę w codziennym życiu.
  Pragnę zatem podkreślić rolę tej pozycji naukowej opracowanej w Instytucie Żywności i Żywienia dla promocji zdrowia w naszym kraju”.