Szczepienia w pytaniach i odpowiedziach wyd. VI - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Szczepienia w pytaniach i odpowiedziach wyd. VI

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Help Med

Tytuł: Szczepienia w pytaniach i odpowiedziach

Autor: Jacek Wysocki Hanna Czajka

Stan wiedzy zgodny z PSO na 2018 r.

Format: A5

Storn: 352

Wydanie: VI zaktualizowane i uzupełnione

ISBN: 978-83–943216–4–2

 

Publikacja adresowana jest do lekarzy pediatrów, lekarzy rodzinnych oraz lekarzy innych specjalności realizujących PSO, także do pielęgniarek w punktach szczepień. W części ogólnej zostały szczegółowo omówione zagadnienia dotyczące wyposażenia punktu szczepień oraz umiejętności personelu, przepisy prawne i zalecenia. Zawiera blisko 800 aktualnych pytań i odpowiedzi. Założeniem tej publikacji jest wsparcie lekarza w podejmowaniu i rozwiązywaniu trudniejszych decyzji w codziennej pracy z pacjentem.

Dotychczasowe wydania (pięć) spotkały się z bardzo pozytywnym odzewem. Tematyka omawianych zagadnień została uaktualniona oraz poszerzona o nowe treści i informacje. W obecnym wydaniu znajdą Państwo zarówno nowe pytania, jak i uaktualnione odpowiedzi z wcześniejszych wersji poradnika.

Podstawą przygotowania odpowiedzi są zarówno dokumenty rejestracyjne szczepionek, jak i wyniki najnowszych badań naukowych i rekomendacje różnych instytucji na świecie zajmujących  się profilaktyką chorób zakaźnych.

List referencyjny (mały fragment)

Wysoko oceniam przedstawiony mi do recenzji podręcz­nik i jestem zaszczycona, że dane mi było jego zaopiniowa­nie. Jestem pewna, że publikacja „Szczepienia w pytaniach i odpowiedziach”, wyd. VI zaktualizowane i uzupełnione, pod redakcją profesora dr. hab. n. med. Jacka Wysockiego i dr n. med. Hanny Czajki, stanie się hitem wydawniczym, bę­dzie wysoko oceniona nie tylko przez lekarzy pracujących w poradni i codziennie kwalifikujących do szczepień dzieci, ale także okaże się przydatna dla lekarzy pracujących w szpitalu i przygotowujących się do egzaminu z pediatrii.

Prof. dr hab. n. med. Teresa Jackowska

  Konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii