Szacunek w świecie nierówności - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Szacunek w świecie nierówności

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: MUZA

Tytuł: Szacunek w świecie nierówności

Autor: Sennett Richard

Wydanie: 1

Rok: 2012

Format: 19.0x12.5cm

Stron: 288

ISBN: 9788377582121

Piąta w Muzie pozycja amerykańskiego socjologa, wcześniej ukazały się: ",Korozja charakteru", (2006), ",Upadek człowieka publicznego", (2009), ",Kultura nowego kapitalizmu", (2010), ",Etyka dobrej roboty", (2010)

Esej na temat szacunku, znakomite połączenie wątków autobiograficznych ilustrujących poruszane zagadnienia, z wywodem filozoficznym i analizą tekstów socjologicznych.

Książka inspirująca i bardzo oryginalna, czytelnik ma wrażenie, że autor siedzi naprzeciwko niego i z ochotą opowiada o swoich bogatych doświadczeniach.

Czym jest szacunek? Jak umieć go dobrze wyrazić, okazać drugiemu człowiekowi, zwłaszcza gdy jest w gorszej ode mnie sytuacji, a ja nie umiem tego zmienić? W jaki sposób wizja szacunku, którą mamy, wpływa na naszą wizję dobrego państwa i przekonania polityczne? Czy państwo opiekuńcze szanuje swoich obywateli, zwłaszcza tych niezaradnych? - a państwo liberalne? Czym różni się szacunek okazywany ludziom przez pracowników społecznych, wolontariuszy i chrześcijańskie organizacje charytatywne? - wszystkie te pytania przewijają się przez rozważania Richarda Sennetta w jego ostatniej książce, pisanej jako komentarz i rozwinięcie ",Erozji charakteru",.