System - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

System

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Dom Wydawniczy PWN
 • Cena: 27,30 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: System

  Autor: Kittel Bertold

  Wydanie: 1

  Rok: 2013

  Format: 13.5x21.0cm

  Stron: 248

  ISBN: 9788377053072

  Śmieci – brudne pieniądze, czysty zysk
  Reportaż śledczy o „śmieciowym” biznesie, opanowanym przez mafię

  Myślisz, że świat przestępczości zorganizowanej cię nie dotyczy? Sądzisz, że medialne relacje z aresztowań, zamachów, porwań i procesów to coś odległego? A czy wiesz, że prawdopodobnie każdego dnia, kiedy idziesz wyrzucić do śmietnika starannie posegregowane odpady, dajesz zarobić mafii?

  Gangsterzy, politycy, służby specjalne. Ogromne pieniądze zarabiane na nielegalnym składowaniu i pozbywaniu się nawet silnie toksycznych odpadów. Najpiękniejsze regiony Polski zasypywane beczkami ze znakiem trupiej czaszki.
  Bezsilność ludzi skazanych na sąsiedztwo dzikich wysypisk.
  Skażona natura i jej bezkarni niszczyciele.

  Dziennikarz śledczy odsłania przerażający obraz tego, jak z powodu całkowitej bierności państwa, złego prawa i korupcji czy zastraszania zwykłych ludzi mafia przejmuje rynek recyklingu.
  Choć cierpliwie segregujemy szkło, papier i plastik, nasze śmieci i tak ktoś pewnie wyrzuci na jedną śmierdzącą hałdę. Legalnie działające firmy, wyposażone w nowoczesne sortownie, nie mają czego sortować, bo odkąd biznes przejęli przestępcy, zbieranie odpadów przestało być opłacalne. Interesy z nimi robią nawet wielkie, globalne koncerny!

  Dlaczego w Polsce utylizacją odpadów zajmują się bandyci? Jak działa system, na który podatnicy wykładają miliony?

  To nie jest zgrabnie wymyślony thriller. To się dzieje naprawdę!

  Bertold Kittel – dziennikarz śledczy przez wiele lat piszący dla „Rzeczpospolitej”. Obecnie pracuje w telewizji TVN. Wielokrotnie nagradzany, otrzymał prestiżowe wyróżnienia, takie jak: Grand Press, Główna Nagroda Wolności Słowa, nagroda w Konkursie im. Stefana Batorego „Tylko ryba nie bierze?”, nagroda Watergate. Autor bestsellerowej „Mafii po polsku” (PWN, 2013) – reportażu śledczego o polskiej przestępczości.