Sygnały alarmowe u chorych i pilne decyzje lekarzy POZ - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Sygnały alarmowe u chorych i pilne decyzje lekarzy POZ

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PZWL
 • Cena: 77,79 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Sygnały alarmowe u chorych i pilne decyzje lekarzy POZ 

  Redaktor naukowy: Jan Latkowski, Katarzyna Kosiek 

  Autor: Jan Goch, Wojciech Piotrowski, Maciej Gonciarz 

  Stron: 210 

  ISBN: 9788320045093 

  Rok: 2013 

  Wydanie: 1 

  Oprawa: miękka 

  Format: B5

  Książka nie jest klasycznym podręcznikiem, ale informatorem medycznym, w którym lekarze podstawowej opieki zdrowotnej znajdą odpowiedzi na znaczenie diagnostyczne i postępowanie w przypadku sygnałów alarmowych obiektywnych oraz subiektywnych - odczuć pacjenta, niemożliwych do stwierdzenia przez lekarza.
  Autorzy zwięźle i w przejrzysty sposób omawiają niepokojące objawy, prawdopodobne przyczyny oraz wstępne rozpoznanie i postępowanie w najważniejszych dziedzinach medycyny, takich jak: onkologia, kardiologia, pulmonologia, gastroenterologia, ginekologia i położnictwo, pediatria, neurologia, diabetologia, reumatologia, otolaryngologia, urologia i nefrologia, dermatologia, okulistyka.
  Zwrócono uwagę na podstawowy fakt, że stan patologiczny nie jest konkretna chorobą, a jedynie jej objawem. Stąd też postepowanie w przypadku wspomnianego „sygnału alarmowego” zależeć powinno od jego charakteru, jakości o innych objawów towarzyszących. Publikacja opracowana przez autorów z poszczególnych specjalności. Stąd też poszczególne dziedziny odróżnia sposób podejścia do problemu sygnałów alarmowych.