Sygnały alarmowe u chorych i pilne decyzje lekarzy POZ - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Sygnały alarmowe u chorych i pilne decyzje lekarzy POZ

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: PZWL

Tytuł: Sygnały alarmowe u chorych i pilne decyzje lekarzy POZ 

Redaktor naukowy: Jan Latkowski, Katarzyna Kosiek 

Autor: Jan Goch, Wojciech Piotrowski, Maciej Gonciarz 

Stron: 210 

ISBN: 9788320045093 

Rok: 2013 

Wydanie: 1 

Oprawa: miękka 

Format: B5

Książka nie jest klasycznym podręcznikiem, ale informatorem medycznym, w którym lekarze podstawowej opieki zdrowotnej znajdą odpowiedzi na znaczenie diagnostyczne i postępowanie w przypadku sygnałów alarmowych obiektywnych oraz subiektywnych - odczuć pacjenta, niemożliwych do stwierdzenia przez lekarza.
Autorzy zwięźle i w przejrzysty sposób omawiają niepokojące objawy, prawdopodobne przyczyny oraz wstępne rozpoznanie i postępowanie w najważniejszych dziedzinach medycyny, takich jak: onkologia, kardiologia, pulmonologia, gastroenterologia, ginekologia i położnictwo, pediatria, neurologia, diabetologia, reumatologia, otolaryngologia, urologia i nefrologia, dermatologia, okulistyka.
Zwrócono uwagę na podstawowy fakt, że stan patologiczny nie jest konkretna chorobą, a jedynie jej objawem. Stąd też postepowanie w przypadku wspomnianego „sygnału alarmowego” zależeć powinno od jego charakteru, jakości o innych objawów towarzyszących. Publikacja opracowana przez autorów z poszczególnych specjalności. Stąd też poszczególne dziedziny odróżnia sposób podejścia do problemu sygnałów alarmowych.