Sycylia Wakacje na walizkach - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Sycylia Wakacje na walizkach

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: G+J RBA

Tytuł: Sycylia Wakacje na walizkach

Autor: Jepson Tim

Wydanie: 2

Rok: 2012

Format: 12.0x19.0cm

Stron: 192

ISBN: 9788375962970

Sycylia jest tajemniczą wyspą o niezrównanej urodzie i ogromnym bogactwie kulturowym. Cóż może być bardziej kuszące od najpiękniejszych europejskich mozaik w Piazza Armerina, greckich ruin w Syrakuzach, Agrigento, Segeście i Selinuncie, kurortów takich jak Taormina, zabytków Palermo, średniowiecznego piękna Erice, majestatycznej Etny i uroków Wysp Liparyjskich?
Sycylijska kuchnia jest wspaniała i niezwykle urozmaicona. Łączy wpływy hiszpańskie, greckie, północnoafrykańskie i bliskowschodnie. Najważniejsze skarby tutejszej sztuki i architektury to greckie świątynie, arabskie i normańskie mozaiki i ornamenty oraz majestatyczne dzieła baroku. Jak pisze Luigi Barzani: ",Sycylia to miniatura Włoch dla początkujących - skupia wszystkie włoskie zalety i wady, dodatkowo wzmocnione, uwypuklone i ubarwione",.

Jeśli lubisz życie na walizkach, spędź wakacje, podróżując po Sycylii. Sprawdź, gdzie powstała pierwsza znana książka kucharska i co sycylijskiej kuchni dali Arabowie. Dowiedz się, z czego powstaje przysmak frutta di Martorana i jak smakuje ricotta. Podziwiaj pałace przy Quattro Canti w Palermo i moizaiki z kwiatów wypełniające ulice podczas Festa della Infiorata. Zobacz Catacombe dei Cappuccini, jedyne miejsce, w którym podjęto próbę unieśmiertelnienia ciał. Odwiedź mercato della pescheria w Katanii i weź udział w festiwalu sztuki w Taorminie