Świat fizyki z bliska Podręcznik Część 5 - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Świat fizyki z bliska Podręcznik Część 5

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Zamkor

Tytuł: Świat fizyki z bliska Podręcznik Część 5

Autor: Sagnowska Barbara, Szot-Gawlik Danuta

Rok: 2014

Format: 20.5x29.5cm

Stron: 152

ISBN: 9788379590384

To ostatnia część serii Świat fizyki z bliska.

Podręcznik jest przeznaczony głównie dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, tj. uczniów z upośledzeniem w stopniu lekkim oraz o obniżonych uzdolnieniach. Umożliwia realizację wszystkich wymagań nowej podstawy programowej, dlatego może być także używany przez uczniów bez orzeczeń, którzy jeszcze w gimnazjum są na poziomie myślenia konkretnego i potrzebują przeprowadzenia na poziom myślenia abstrakcyjnego.

Mając na uwadze specyfikę adresatów podręcznika, autorki przedzieliły małe dawki wiedzy, oparte głównie na prostych doświadczeniach możliwych do przeprowadzenia w każdych warunkach, przykładami i ćwiczeniami do samodzielnego wykonania.

Książka jest napisana w sposób bardzo przystępny (do koniecznego minimum ograniczono używanie pojęć abstrakcyjnych), a liczne ilustracje i przejrzysta grafika ułatwiają rozumienie przekazywanych treści. W podręczniku zadbano o możliwie powolny wzrost stopnia trudności.

Część 5 podręcznika Świat fizyki z bliska obejmuje dwa rozdziały: Optyka, czyli nauka o świetle i Przygotowanie do egzaminu.

Każdy rozdział kończy się podsumowaniem i testem sprawdzającym wiedzę. W ramach uzupełnienia i urozmaicenia zamieszczono również rozsypanki i krzyżówki.

Na samym końcu książki znajdują się odpowiedzi do testów i zadań.

Podręcznik ma taki sam układ jak dopuszczony do użytku szkolnego Świat fizyki. Podręcznik dla gimnazjum. Oba podręczniki mogą więc funkcjonować równolegle w klasach integracyjnych.