✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Stomatologia zachowawcza, stomatologia dziecięca, ortodoncja, periodontologia, protetyka. Seria Master Dentistry P. Heasman red. Elsevier Urban & Partner
img
img

Stomatologia zachowawcza, stomatologia dziecięca, ortodoncja, periodontologia, protetyka. Seria Master Dentistry

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Edra Urban & Partner

Tytuł : Stomatologia zachowawcza, stomatologia dziecięca, ortodoncja, periodontologia, protetyka. Seria Master Dentistry

Autor : P. Heasman

Redaktor : red.

Stron : 440

ISBN : 978-83-7609-200-3

Rok wydania : 2010

Wydanie : I

Oprawa : broszurowa

Format : 210x265 mm

Książka Stomatologia zachowawcza, stomatologia dziecięca, ortodoncja, periodontologia, protetyka pod redakcją Petera Heasmana stanowi drugą część dwutomowej serii Master Dentistry wydanej przez wydawnictwo Churchill Livingstone Elsevier (Master Dentistry 2). Część pierwsza (Master Dentistry 1)poświęcona jest chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej, radiologii i patologiom jamy ustnej. Obydwie części zostały wydane po raz pierwszy w 2003 roku, a obecne drugie wydanie z roku 2008 jest poszerzone i zaktualizowane.
Stały postęp wiedzy w stomatologii implikuje zmiany w terapeutycznym postępowaniu klinicznym i zmusza stomatologa do weryfikacji posiadanych informacji i doświadczenia praktycznego. Książka adresowana jest nie tylko do studentów, ale także do stomatologów praktyków, którzy chcą zaktualizować swoją wiedzę i umiejętności kliniczne.
Stanowi ponadto niezwykle przydatną pomoc w przygotowaniu się do egzaminów zarówno dyplomowych, jak i specjalizacyjnych.

Spis treści :
1. Periodontologia
2. Endodoncja
3. Stomatologia zachowawcza
4. Protetyka
5. Leczenie odtwórcze z zastosowaniem implantów zębowych
6. Sedacja z zachowaną świadomością w stomatologii
7. Stomatologia dziecięca I
8. Stomatologia dziecięca II
9. Ortodoncja I: Rozwój, ocena i planowanie leczenia
10. Ortodoncja II: Leczenie wad zgryzu
11. Ortodoncja III: Aparaty ortodontyczne i przemieszczanie zębów
12. Prawo i etyka