Statystyka Ekonometria Prognozowanie Ćwiczenia z Excelem 2007 + CD - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Statystyka Ekonometria Prognozowanie Ćwiczenia z Excelem 2007 + CD

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Placet

Tytuł: Statystyka Ekonometria Prognozowanie Ćwiczenia z Excelem 2007 + CD

Autor: Snarska Agnieszka

Rok: 2013

Format: 16.5x24.0cm

Stron: 272

ISBN: 9788374881807

Książka zawiera ćwiczenia obejmujące minimum programowe przedmiotów realizowanych na studiach ekonomicznych: statystyki, ekonometrii oraz prognozowania i symulacji. Jako narzędzie wybrany został arkusz kalkulacyjny Excel ze względu na powszechną znajomość obsługi oraz dostępność. Ponadto Excel, zmuszając do zaprogramowania zadania, w fazie uczenia się metod statystycznych, pozwala na głębsze rozumienie problemu niż uzyskujemy korzystając z pakietów zwracających gotowe wyniki.

Książka w części wstępnej przypomina podstawowe operacje w Excelu występujące w opisie przykładów, przez zarysowanie metod statystyki opisowej prowadzi do metod wnioskowania statystycznego oraz analizy szeregów czasowych.

Dołączona do książki płyta CD zawiera zestaw rozwiązań wszystkich przykładów oraz te same przykłady w postaci szablonów – pomocne do samodzielnego wykonania. Ponadto do każdego skoroszytu dołączone są dodatkowe zestawy danych do wykorzystania na zajęciach laboratoryjnych. Dane te są wybrane lub wygenerowane tak, że odzwierciedlają istotę stosowanych metod.