Statystyczna analiza przestrzennego zróżnicowania rozwoju ekonomicznego i społecznego Polski - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Statystyczna analiza przestrzennego zróżnicowania rozwoju ekonomicznego i społecznego Polski

  • Dostępność: Produkt dostępny
  • Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

Tytuł: Statystyczna analiza przestrzennego zróżnicowania rozwoju ekonomicznego i społecznego Polski

Wydanie: 1

Rok: 2013

Format: 16.5x23.5cm

Stron: 198

ISBN: 9788323335207

Prezentowana monografia jest próbą zidentyfikowania i określenia związków pomiędzy różnymi determinantami rozwoju ekonomicznego i społecznego Polski zarówno na poziomie regionalnym (wojewódzkim), jak i lokalnym (powiatowym). Prowadzone w pracy analizy są oparte na narzędziach statystyki opisowej, taksonomii, ekonometrii oraz łańcuchach Markowa. Takie podejście pozwoliło na zbadanie prawdopodobieństw przejść województw i powiatów pomiędzy różnymi grupami kwantylowymi opisującymi różny poziom rozwoju.

Opracowanie powstało w ramach grantu Narodowego Centrum Nauki. W jego przygotowaniu uczestniczyli pracownicy Instytutu Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytutu Ekonomii i Administracji Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Katedry Ekonomii Politechniki Rzeszowskiej. Członkowie zespołu to zarówno ekonomiści, matematycy, jak i socjologowie.