Standardy domowej pielęgniarskiej opieki długoterminowej - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Standardy domowej pielęgniarskiej opieki długoterminowej

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Borgis

Tytuł: Standardy domowej pielęgniarskiej opieki długoterminowej

Autor: Czajka Dorota, Czekała Beata

Wydanie: 1

Rok: 2013

Format: 16.4x23.0cm

Stron: 260

ISBN: 9788362993116

Wydłużenie okresu życia, starzenie się społeczeństwa, zwiększenie niepełnosprawności, skrócenie pobytów w stacjonarnych zakładach leczniczych wymogło dynamiczny rozwój pielęgniarstwa opieki długoterminowej, a w szczególności jego formy domowej.
Podmiotem działania pielęgniarki domowej opieki długoterminowej jest człowiek przewlekle i obłożnie chory, niepełnosprawny bez względu na wiek i jednostkę chorobową, z niewystarczającą zdolnością do samoopieki i samopielęgnacji, niekwalifikujący się do pobytu w stacjonarnej placówce leczniczej, a wymagający zintensyfikowanej, kompleksowej i kompensacyjnej opieki pielęgniarskiej.
Celem domowej opieki długoterminowej są działania terapeutyczne wspomagające pozostanie chorego jak najdłużej w jego miejscu zamieszkania, w miejscu, w którym czuje się bezpiecznie, które zna i kocha, w domu „u siebie” wśród bliskich jemu osób.
Publikacja adresowana jest do osób profesjonalnie zajmujących się opieką nad przewlekle i obłożnie chorymi, niepełnosprawnymi w ich miejscu zamieszkania oraz do rodzin/opiekunów osób chorych.