Stalowe słupy powłokowe - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Stalowe słupy powłokowe

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Cena: 44,42 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Stalowe słupy powłokowe

  Autor: Labocha Sławomir, Paluszyński Jarosław

  Wydanie: 1

  Rok: 2017

  Format: 16.5x23.5cm

  Stron: 240

  ISBN: 9788301188993

  Słupy powłokowe znajdują obecnie szerokie zastosowania – głównie w konstrukcjach wsporczych napowietrznych linii wysokich i średnich napięć, ale również obiektach związanych z oświetleniem oraz trakcjach tramwajowych i trolejbusowych. Coraz częściej spotykane są w konstrukcjach wsporczych reklam i wysokich pylonów, a nawet turbin wiatrowych. Znajomość tematyki projektowania słupów powłokowych wciąż pozostawia jednak wiele do życzenia, zwłaszcza w obszarze innowacyjnych rozwiązań stosowanych w praktyce. Przyczyną tego jest m.in. znikomy zakres krajowej literatury technicznej poświęconej tym konstrukcjom.
  Niniejsza publikacja wypełnia tę lukę. Jej celem jest przedstawienie podstaw obliczania i kształtowania konstrukcji słupów powłokowych na podstawie doświadczeń własnych autorów – niejednokrotnie pionierskich w tym zakresie na rynku polskim. W książce główny nacisk położono na aspekty aplikacyjne.
  Zagadnienia mechaniki stalowych słupów powłokowych oraz zasady kształtowania i obliczania innowacyjnych konstrukcji zilustrowane zostały wieloma praktycznymi przykładami.
  Treść książki oparta jest na zaleceniach wynikających z Eurokodu 3 „Projektowanie konstrukcji stalowych”. Uwzględniono też w niej zapisy nowej normy PN-EN 50341-2-22:2016-04 dotyczącej projektowania i budowy nowych linii napowietrznych o znamionowym napięciu przemiennym powyżej 1 kV.
  Wszystkich zainteresowanych zachęcamy także do zapoznania się z nową książką Zbigniewa Mendery, Leszka Szojdy oraz Grzegorza Wandzika pt. „PROJEKTOWANIE STALOWYCH SŁUPÓW LINII ELEKTROENERGETYCZNYCH”