Spontaniczne rozluźnianie mięśniowo-powięziowe i punkty wrażliwości - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Spontaniczne rozluźnianie mięśniowo-powięziowe i punkty wrażliwości

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: VersusMedicus
 • Cena: 75,99 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Spontaniczne rozluźnianie mięśniowo-powięziowe i punkty wrażliwości

  Autor: J.-L DEBROUX. D.O.

  Rok: 2014

  Stron: 184

  ISBN:9788363588014

  Jean- Jacques Debroux D.O., członek S.B.O, jest Belgiem. Dyplom uzyskał w 1980 roku w Paryżu w College William Garner Sutherland, gdzie wykładał przez 15 lat. Jako praktykujący osteopata kontynuuje karierę wykładowcy w Belgii, w Sutherland College of Osteopathic Medicine w Namur (zajęcia z technik funkcjonalnych). W 1982 roku usłyszał o pracy R.Wendorffa, D.O., w 1984 roku został uczniem L.H. Jonesa, D.O. Jest członkiem Belgijskiego Towarzystwa Osteopatii, zarejestrowanym w Europejskim Rejestrze Osteopatów, jako międzynarodowy członek należy do Amerykańskiej Akademii Osteopatii.

  Spontaniczne rozluźnianie mięśniowo-powięziowe i punkty wrażliwości – to koncepcja opierająca się na odkryciu punktów odruchowych, pozostających w bezpośrednim związku z segmentem mięśniowo-szkieletowym technika napięcia – przeciwnapięcia usuwa dysfunkcje stawowe poprzez bierne ustawienie w pozycji komfortu: napięcia mięśniowo- powięziowe zostają zmniejszone, zniesione zostaje nocyceptywne oddziaływanie wrzecion.

  Nieurazowa metoda manipulacji poprzez pozycję stworzona przez L.H Jonesa D.O. jest podejściem bezpiecznym, względnie łatwym do nauczenia, wymagającym jednak od terapeuty rozwiniętego wyczucia palpacyjnego i dużej precyzji diagnostycznej i terapeutycznej. Niezaprzeczalnie stanowi część arsenału terapeutycznego osteopatów.

  W pierwszym wydaniu książki Jean-Jacques Debroux D.O. przedstawił kompletne repertorium punktów wrażliwych oraz odpowiadających im pozycji terapeutycznych. Opisał techniki oparte na hipotezach fizjologicznych. Trzecia edycja francuska została wzbogacona o doświadczenie dydaktyczne i terapeutyczne autora. Przy leczeniu poszczególnych urazów zarówno pozycja terapeuty jak i pacjenta została przedstawiona za pomocą opisu i zdjęcia. Poszukiwanie pozycji komfortu opisane jest z dużą precyzją (parametry ruchu które należy wprowadzić, wielkość sił).

  Książka ta stanowi punkt odniesienia i narzędzie do nauki zarówno dla studentów osteopatii jak i praktykujących ją terapeutów.