Społeczno edukacyjne uwarunkowania startu zawodowego młodych osób niepełnosprawnych - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Społeczno edukacyjne uwarunkowania startu zawodowego młodych osób niepełnosprawnych

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Impuls

Tytuł: Społeczno edukacyjne uwarunkowania startu zawodowego młodych osób niepełnosprawnych

Autor: Jachimczak Beata

Wydanie: 1

Rok: 2011

Format: 16.0x23.5cm

Stron: 242

ISBN: 9788375877120

Dyskusja dotycząca problemu startu zawodowego osób z niepełnosprawnością jest tematem istotnym dla prawidłowego funkcjonowania społeczeństwa i jakości życia poszczególnych jego uczestników.

„W myśl obecnie obowiązującej polityki społecznej osoby z niepełnosprawnością nie tylko mogą, ale są wręcz zachęcane do uczestnictwa w społeczeństwie obywatelskim. Wciąż jednak struktury samorządowe nie są wystarczająco przygotowane do wspierania tego typu inicjatyw” – pisze we wstępie autorka opracowania, wskazując równocześnie na sposoby i modele naprawcze tego wycinka społecznej rzeczywistości.

Autorka rozważa poszczególne elementy składające się jakość życia i udział i ich wpływ na funkcjonowanie osób z niepełnosprawnością. Głównym z nich jest edukacja, czyli „jeden, z pierwszych obszarów, w których może dojść do zniesienia barier różnicujących pozycję osoby w grupie, a tym samym dać wszystkim równe szanse dostępu”. Publikacja jest próba dopełnienia twierdzenia o niezwykle istotnej wadze prawidłowego diagnozowania rezultatów działań edukacyjnych podejmowanych wobec osób z niepełnosprawnością.