Społeczna teoria stosunków międzynarodowych - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Społeczna teoria stosunków międzynarodowych

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Scholar
 • Cena: 37,28 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Społeczna teoria stosunków międzynarodowych

  Autor: Wendt Alexander

  Wydanie: 1

  Rok: 2008

  Format: 17.0x24.0cm

  Stron: 396

  ISBN: 9788373832633

  Korzystając z dorobku teorii społecznej i filozofii, Alexander Wendt rozwija teorię systemu międzynarodowego jako konstrukcji społecznej. Autor wyjaśnia główne twierdzenia podejścia konstruktywistycznego i prezentuje strukturalistyczne i idealistyczne spojrzenie na świat, kontrastujące z indywidualizmem i materializmem, stanowiącymi fundament głównego nurtu teorii stosunków międzynarodowych.
  Konstruuje kulturową teorię polityki międzynarodowej, w której podstawową determinantą jest to, czy państwa widzą w sobie nawzajem wrogów, rywali czy przyjaciół. Te role są pochodnymi kultur anarchii, nazywanymi odpowiednio hobbesowską, locke’owską i kantowską. Kultury anarchii to wspólne idee, które w zasadniczy sposób wpływają na znaczenie potęgi państw i kształtowanie się interesów, a tym samym generują tendencje zachowań w systemie międzynarodowym.
  Książka Alexandra Wendta jest klasycznym dziełem z dziedziny teorii stosunków międzynarodowych, stale obecnym na liście lektur akademickich. Charakterystyczne dla Wendta połączenie realizmu naukowego, holizmu i tego, co nazywa idealizmemj, prowokuje do dyskusji i przemyśleń.