Sowa co bałagan ma w porządku - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Sowa co bałagan ma w porządku

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: BlogOjciec

Tytuł: Sowa co bałagan ma w porządku

Autor: Pan Poeta

Wydanie: 1

Format: 210 x 255 mm

Ilustracje: Joanna Młynarczyk

Stron: 32

Oprawa: twarda

Rok: 2019

ISBN: 9788395584503

Chcesz pokazać Dziecku, czym jest minimalizm? 

I do czego prowadzi nadmierne gromadzenie rzeczy, bez których możemy się obejść?

Pośmiejmy się z tej naszej cechy chomikowania rzeczy, bo „się przydadzą”. Łatwiej będzie Ci wytłumaczyć dziecku minimalizm po przeczytaniu bajki Pan Poety.

„BO GROMADZĄC MNIEJ, MAM WIĘCEJ.
OT, NA PRZYKŁAD, MIEJSCA W DOMU”

To prawda, do której szybko się przekonujemy, gdy tylko wprowadzimy w życie kilka prostych zasad minimalizmu. Posiadając tylko te rzeczy, które są nam naprawdę niezbędne, doceniamy je bardziej. Pozostałe nie zajmują niepotrzebnie miejsca, bo z nich rezygnujemy. Nie martwimy się o nie. Nie musimy ich sprzątać, przyglądając się, jak zajmują miejsce na półce, w szafie, na regale czy pod łóżkiem i przenosić je z kąta w kąt. Żyje się nam o wiele prościej. Mamy mniej problemów.

Nawet jeśli sami wprowadzamy w życie minimalizm, to trudno go wytłumaczyć dzieciom. Już samo słowo nie jest łatwe do wypowiedzenia, dlatego w książce nie pada ani raz, choć z niej wybrzmiewa.

„Sowa, co bałagan ma w porządku” to szósta książka Pana Poety, największego, bo prawie dwumetrowego, bajkopisarza. Autor często bywał w Polskim Radiu Dzieciom, można go było zobaczyć w DDTVN, a także podczas warsztatów dla dzieci, które prowadzi w całej Polsce.