Śmieszne minki dla chłopczyka i dziewczynki - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Śmieszne minki dla chłopczyka i dziewczynki

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Logopedyczne
 • Stara Cena: 19,00 złCena: 13,59 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Śmieszne minki dla chłopczyka i dziewczynki

  Autor: Iwona Michalak-Widera

  Stron: 44

  Oprawa: miękka

  Rok: 1998

  ISBN: 9788390893631

  Celem książeczki jest usprawnienie języka i warg dla przyszłego pięknego mówienia. Prezentowane ćwiczenia należy zawsze wykonywać przed lustrem, co ułatwia kontrolę ruchów narządów mowy. By zachęcić dziecko do sięgania po książkę, proponujemy dziecku jej współtworzenie. Redagowanie odbywa się na specjalnie przeznaczonych do tego stronach. Należy wkleić zdjęcia właściciela książeczki, tj. ćwiczącego dziecka i pomóc mu w złożeniu podpis. Jest także miejsce na narysowanie wymyślonej własnej „minki”, która nie znalazła się wśród wcześniej zaproponowanych. Najistotniejsze jest bowiem, aby praca sprawiła dziecku radość i była dla niego dobrą zabawą.


  „Śmieszne minki” zostały podzielone na dwie części. Pierwszą, stanowią różnorodne propozycje „rozruszania” zarówno języka, jak i warg. Część druga to tzw. „ćwiczenia dla znudzonych”.


  Dzięki wykonywaniu kilku ruchów warg czy języka kolejno po sobie, zwiększa się ich stopień trudności. Na końcu książeczki znalazło się krótkie opowiadanie z wcześniej zilustrowanymi ćwiczeniami. Pozwala ono raz jeszcze utrwalić poznane dziecku ćwiczenia usprawniania warg i języka.