Śmiech w edukacji - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Śmiech w edukacji

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Impuls

Tytuł: Śmiech w edukacji

Autor: Grzybowski Przemysław Paweł

Wydanie: 1

Rok: 2015

Format: 16.0x23.5cm

Stron: 688

ISBN: 9788378505631

Śmiech w edukacji. Od szkolnej wspólnoty śmiechu po edukację międzykulturową to najobszerniejsza w Polsce monografia na temat śmiechu, uśmiechu, komizmu, humoru, wyśmiewania i poczucia humoru w edukacji. Zawiera charakterystykę tych zjawisk w perspektywie historycznej i porównawczej, rekonstrukcje polskich i zagranicznych badań oraz koncepcji naukowych na temat śmiechu w szkole, propozycje wykorzystania zabawnych lektur i innych materiałów na zajęciach, w domu, w grupach rówieśniczych itp., liczne przykłady związanych ze szkołą dowcipów, kawałów, przezwisk, humoru z prac i zeszytów.
Autor zwraca szczególną uwagę na śmiech jako czynnik poprawy atmosfery w klasie szkolnej i relacji nauczycieluczeń, środek służący do uzyskania wysokiej jakości życia w sferze publicznej oraz budowania wspólnot śmiechu na zasadzie edukacji międzypokoleniowej. Część analityczną uzupełnia obszerny przewodnik bibliograficzny na temat śmiechu zawierający źródła w kilku językach.
Książka przeznaczona jest dla osób zainteresowanych śmiechem w różnych kontekstach oraz wykorzystujących śmiech w praktyce edukacyjnej i codziennych relacjach w szkole, rodzinie, pracy zawodowej itp. Z pewnością zainteresuje badaczy zjawisk społecznych, nauczycieli, rodziców, studentów pedagogiki, psychologii, medycyny i nauk o zdrowiu, animatorów świetlic i kół zainteresowań, a także pracowników socjalnych, członków organizacji pozarządowych, wolontariuszy, lekarzy, pielęgniarki, terapeutów itp.
To opracowanie niezbędne dla piszących prace dyplomowe na temat śmiechu oraz zajmujących się edukacją międzykulturową - nie tylko w szkole.