Siedem języków w siedem tygodni Praktyczny przewodnik nauki języków programowania - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Siedem języków w siedem tygodni Praktyczny przewodnik nauki języków programowania

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Helion

Tytuł: Siedem języków w siedem tygodni Praktyczny przewodnik nauki języków programowania

Autor: Tate Bruce A.

Rok: 2012

Format: 16.8x23.7cm

Stron: 368

ISBN: 9788324633791

Siedmiotygodniowa podróż po czterech odmiennych paradygmatach programowania, siedmiu różnych stylach składni i czterech dekadach rozwoju języków!

Poznaj najważniejsze modele programowania i techniki obsługi współbieżności
Opanuj tajniki systemu prototypów i dynamicznych typów
Zostań wszechstronnym programistą, gotowym zmierzyć się z każdym projektem!

Jeśli myślisz, że to kolejna książka z serii ",Jak schudnąć 50 kilogramów w trzy dni", albo ",Jak zostać obrzydliwie bogatym w dwa tygodnie",, na szczęście się mylisz! Oto podręcznik, który w siedem tygodni przedstawi Ci najważniejsze modele programowania na przykładzie siedmiu przydatnych języków. Zaproponowana tu innowacyjna forma nauki pozwoli Ci poznawać je dzień po dniu. Zaczniesz od krótkiego omówienia składni i możliwości każdego języka, by na końcu wypróbować go w akcji. I choć po lekturze tej książki nie staniesz się ekspertem, opanujesz to, co w każdym z przedstawionych tu języków jest kluczowe. Będziesz mógł tworzyć czytelniejszy, lepszy kod z mniejszą ilością powtórzeń. Zdobędziesz także niezwykle cenną umiejętność - zaczniesz sprawnie wykorzystywać pojęcia z jednego języka w celu znalezienia kreatywnych rozwiązań w innym!

W książce tej opisano jeden język programowania logicznego, dwa z pełną obsługą pojęć obiektowych, cztery o charakterze funkcyjnym i jeden prototypowy - wszystko po to, by zapewnić Ci możliwie najbardziej wszechstronne przygotowanie programistyczne. Lepiej przyswoisz sobie także techniki obsługi współbieżności, będące kręgosłupem następnej generacji aplikacji internetowych, oraz poznasz sposoby wykorzystywania filozofii ",Let it crash", Erlanga do budowy systemów odpornych na awarie.

Jakie praktyczne języki poznasz dzięki tej książce?

Ruby - język obiektowy, a przy tym łatwy w użytkowaniu i czytelny
Io - prototypowy język, wyposażony w unikatowy mechanizm dystrybucji komunikatów
Prolog - język oferujący łatwe rozwiązania, które w Javie lub C byłyby bardzo kłopotliwe
Scala - jeden z języków nowej generacji, przeznaczony na maszynę wirtualną Javy
Erlang - język funkcyjny, z mechanizmami obsługi współbieżności, na którym działa już kilka słynnych baz danych w stylu cloud
Clojure - język, w którym wykorzystano strategię wersjonowania baz danych w celu zarządzania współbieżnością
Haskell - język o charakterze czysto funkcyjnym

Jeden z tych języków może już wkrótce stać się Twoim ulubionym narzędziem!