Sieci i instalacje gazowe - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Sieci i instalacje gazowe

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Cena: 98,80 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Sieci i instalacje gazowe

  Autor: Bąkowski Konrad

  Wydanie: 4

  Rok: 2018

  Format: 15.0x23.5cm

  Stron: 886

  ISBN: 9788301198053

  Po latach nieobecności na rynku księgarskim do czytelników trafia czwarte, zmienione, rozszerzone wydanie cenionego poradnika, autorstwa Konrada Bąkowskiego, doświadczonego specjalisty-praktyka w dziedzinie gazownictwa, rzeczoznawcy Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych.

  W książce przedstawiono najnowsze rozwiązania techniczne dotyczące sieci, instalacji i urządzeń zasilanych gazem opierając się m.in. na materiałach informacyjnych producentów i dystrybutorów. Wszystkie zagadnienia opracowano, uwzględniając obecnie obowiązujące, zmienione przepisy prawa budowlanego i energetycznego, a także postanowienia znowelizowanych Polskich Norm, Europejskich Norm oraz Zakładowych Norm Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

  Zmiany w obecnym wydaniu, w stosunku do poprzedniego, dotyczą przede wszystkim:
  układów zasilania gazem ziemnym,
  układów prądowo-grzewczych współpracujących ze źródłami energii odnawialnej,
  biogazowni rolniczych,
  proekologicznego użytkowania urządzeń gazowych,
  współpracy gazowych kotłów kondensacyjnych z kolektorami słonecznymi.

  Materiał podano w sposób zwięzły, a jednocześnie wyczerpujący, stosownie do potrzeb osób zajmujących się projektowaniem i wykonawstwem, tekst zilustrowano starannie dobranymi ilustracjami i tablicami.

  Poradnik jest przeznaczony dla inżynierów projektantów, wykonawców i pracowników nadzoru techniczno-eksploatacyjnego instalacji i sieci gazowych. Przydatny jest również studentom uczelni technicznych, zwłaszcza kierunku inżynieria środowiska, energetyka i budownictwo.