Seminaria z cytofizjologii dla studentów medycyny, weterynarii i biologii Wydanie 2014 - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Seminaria z cytofizjologii dla studentów medycyny, weterynarii i biologii Wydanie 2014

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Edra Urban & Partner

Tytuł: Seminaria z cytofizjologii dla studentów medycyny, weterynarii i biologii Wydanie 2014

Wydanie: II, red. J. Kawiak, M.Zabel 

Stron: 364 

Rok: 2014

format: 168 x 238

oprawa: broszurowa

ISBN: 978-83-7609-715-2

"Intensywne przygotowania do drugiego wydania podręcznika podjęliśmy po ponad 10 latach od pierwszego wydania, co w nauce biologii komórki stanowi epokę. Z tego też względu przeprowadziliśmy dyskusję z autorami, aby nie powiększając objętości, uzupełnić i unowocześnić przedstawiane tematy. Postanowiliśmy, że konieczne będzie też dodanie rozdziału poświęconego komórkom śródbłonka, podobnie jak już wcześniej dołączono rozdział o nowotworach. Schorzenia naczyniowe i nowotworowe są bowiem największymi problemami medycznymi.

Podział na seminaria i ich wybór pozostawiono tak jak w poprzednim wydaniu, by Czytelnik miał możliwie pełny obraz nauczanego przedmiotu. Istotne wydało się nam wskazanie na powiązania zagadnień biologii komórki z problemami praktycznymi medycyny człowieka. Fragmenty te są opatrzone tytułem KLINIKA i dukowane na barwnym tle.

Szczegółowych informacji Czytelnik może szukać w dołączonej do każdego rozdziału i unowocześnionej bibliografii.

W podręczniku zamieszczono równiez indeks skrótów z ich rozwinięciem w języku angielskim oraz używanym tłumaczeniem w języku polskim, a także indeks miar."