Seks w stałym związku - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Seks w stałym związku

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: CZELEJ
 • Stara Cena: 30,00 złCena: 25,20 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Seks w stałym związku

  Autor: Ewa Baszak-Radomańska Jolanta Sobkowicz

  ISBN: 978-83-7825-004-3

  Stron: 280

  Format: B6

  Oprawa: miękka

  Według autorek książki słaba więź erotyczna, nuda, seks z litości i słabe pożądanie seksualne u jednego z partnerów to nieodzowny i celowy etap w rozwoju związku. Dalej są trzy drogi: wysiłek, aby stworzyć namiętną i pełną pasji relację, rozpad małżeństwa i, co chyba jest najgorsze, pozostawanie w nieżywym związku, życie obok siebie.

  Największy nacisk został położony na terapię pożądania. To w dużym stopniu znalezienie równowagi pomiędzy odrębnością a potrzebą bliskości. Pokazano mechanizmy, które rządzą nie tylko relacją erotyczną, ale także pozwalają zobaczyć inne związki: z własnymi dziećmi, w pracy. Przedstawiono najbardziej nowoczesną terapię par wg Davida Schnarcha. Jest tu również wiele praktycznych informacji o fizjologii seksu oraz propozycja radzenia sobie w zaburzeniach.

  Ewa Baszak-Radomańska jest ginekologiem i seksuologiem a Jola Sobkowicz polonistką, która dodała do rozdziałów poetyckie uwagi. Czyta się lekko i ma się wrażenie, że książka jest o nas samych. Po przeczytaniu pozostaje motywacja do polepszenia relacji z ważnymi dla nas ludźmi i pragnienie głębokiej, pełnej pasji relacji z własnym mężem. Książka początkowo była serią artykułów na stronie Gabinetów Terpa, dołączono krótkie komentarze internautów. Pisana była dla kobiet, jest dla wszystkich.