Seks, prochy i zespół Aspergera - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Seks, prochy i zespół Aspergera

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
 • Stara Cena: 45,90 złCena: 34,80 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 7.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Seks, prochy i zespół Aspergera

  Podtytuł: Przewodnik po dorosłości dla osób z zespołem Aspergera

  Przekład: Beata Radwan

  Rok: 2018

  Format: B5

  Stron:224

  Oprawa: miękka

  ISBN: 978-83-233-4403-2

  Szczera opowieść o dorastaniu.


  Niepowtarzalne połączenie poradnika i autobiograficznych przemyśleń autora – młodego mężczyzny z zespołem Aspergera – do których doszedł, wkraczając w dorosłość. W pełen humoru sposób przedstawia największe wyzwania, z jakimi muszą się zmierzyć nastolatkowie i młodzi dorośli z ASD w czasach szkolnych, studenckich czy w pierwszej pracy. Jego trafne uwagi i wskazówki pomagają poradzić sobie z problemami wrażliwości sensorycznej, presją otoczenia, znęcaniem się oraz budowaniem relacji towarzyskich i intymnych. Jackson nie boi się przy tym takich tematów, jak seks, narkotyki czy alkohol. Opowiada o nich z rozbrajającą szczerością, a co najważniejsze – w zgodzie z logiką aspich!

  To pozycja obowiązkowa dla nastolatków i młodych dorosłych z zespołem Aspergera, ich rodziców, bliskich oraz wszystkich specjalistów zajmujących się zaburzeniami ze spektrum autyzmu

  „Seks, prochy i zespół Aspergera to jedna z moich ulubionych książek tego roku. Luke Jackson dostarcza czytelnikowi dogłębnej analizy wielu zagadnień związanych zarówno z zespołem Aspergera, jak i ze spektrum autyzmu. Porusza takie kwestie, jak zatrudnienie, zastraszanie, seksualność, związki i wiele innych. Społeczność osób ze spektrum autyzmu oraz inni czytelnicy skorzystają z tych bardzo potrzebnych porad i argumentów”.
  Dr Stephen M. Edelson, dyrektor wykonawczy Autism Research Institute (autism.com), San Diego, California

  „Przystępna, szczera lektura obowiązkowa dla tych wszystkich, którzy pragną lepiej zrozumieć dojrzewanie ludzkiej duszy – autystycznej czy też każdej innej”.
  Dr Stephen Mark Shore, adiunkt kliniczny w dziedzinie specjalnych potrzeb edukacyjnych, Adelphi University, New York

  Luke Jackson – w dzieciństwie zdiagnozowano u niego zespół Aspergera. Ma siódemkę rodzeństwa, w tym jednego brata z ADHD i drugiego z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jest pisarzem i wygłasza publiczne przemówienia dotyczące ASD. W swoich książkach opisuje codzienne wyzwania i trudności, z jakimi muszą sobie radzić osoby z zespołem Aspergera oraz problemami z wrażliwością sensoryczną