Sekrety ptaków. Fascynujący świat ptasch zmysłów - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Sekrety ptaków. Fascynujący świat ptasch zmysłów

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Galaktyka

Tytuł: Sekrety ptaków. Fascynujący świat ptasch zmysłów

Autor:TIM BIRKHEAD

Stron: 224

Oprawa: miękka

Rok: 2012

ISBN: 978-83-7579-230-0

Jak to jest być flamingiem i z odległości setek kilometrów wyczuwać mającą dopiero nadejść ulewę?

Jak to jest być samcem gorzyka czerwonogłowego, zachowującym się jak bezrozumna zabawka przed niewykazującą zainteresowania samicą?

Jak to jest kopulować w ciągu niespełna dziesiątej części sekundy, ale ponad sto razy na dzień?

Jak to jest być jerzykiem i „materializować się na końcu długiego krzyku"?

Jak to jest być pingwinem cesarskim i nurkować w atramentowej otchłani antarktycznych mórz na głębokość do 400 metrów?

Na te i inne pytania odpowiada fascynująca książka Tima Birkheada. Sekrety ptaków po prostu otworzą przed tobą niezwykły świat ptasiego behawioru!

Sekrety ptaków to książka z rodzaju tych, w których jestem zakochany. Dzięki pięknemu i przystępnemu językowi po prostu się przez nią płynie. A co najważniejsze - otrzymuje się potężną dawkę wiedzy o wrażliwych i pięknych istotach, jakimi są ptaki. Tim Birkhead, znakomity naukowiec, ale też miłośnik pierzastych stworzeń, prowadzi nas nie tylko przez świat ptaków i ich zmysłów, lecz także opowiada, jak my - ludzie - je poznawaliśmy. Każdy, powtarzam, każdy miłośnik ptaków powinien mieć Sekrety w swojej bibliotece i często do nich wracać. Ja na pewno będę to robił!

Adam Wajrak

przyrodnik i dziennikarz, autor książek Kuna za kaloryferem oraz serii Przewodnik prawdziwych tropicieliJestem pod ogromnym wrażeniem! Tim Birkhead przedstawia zagadnienia naukowe ze swadą i polotem. I tak właśnie powinno być. Otrzymujemy ogromną dawkę fascynujących informacji podanych w łatwo przyswajalnej formie. Jestem pewien, że wielu czytelników doceni wyjątkowość tej książki.

dr Andrzej G. Kruszewicz

tłumacz, autor wielu książek o ptakach, m.in. dwutomowego dzieła Ptaki Polski, a także Ptaki w Polsce, Ptaki drapieżne Polski, Głosy ptaków czy Pomagamy ptakomSekrety ptaków to książka niezwykła, napisana tak ekscytującym językiem, że nie można się od niej oderwać. Świat postrzegany przez ptaki jest niewiarygodnie odmienny od ludzkiego, choć przykładamy do niego naszą miarkę. Jestem pod wrażeniem.

Włodzimierz Stanisławski

tłumacz, z-ca dyrektora Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi