Samochody pożarnicze - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Samochody pożarnicze

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: ELAMED
 • Cena: 89,99 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Samochody pożarnicze

  Autor: Paweł Frątczak, Janusz Woźniak

  Stron: 600

  Oprawa: twarda

  Rok: 2017

  ISBN: 978-83-61190-95-0

  Dwujęzyczne kompleksowe kompendium wiedzy, zawierające rozbudowaną bazę ponad 225 modeli samochodów pożarniczych z pełnym wykazem cech. Opisy w języku polskim i angielskim!


  Album liczy niemal 600 stron, bogatych w zdjęcia o wysokiej rozdzielczości w niestandardowych rozmiarach. Na łamach publikacji autorzy przedstawili 225 modeli samochodów pożarniczych z ich dokładną specyfikacją.
  Autorzy zebrali w publikacji wiedzę na temat historii, budowy oraz wymagań określonych dla samochodów pożarniczych, a także ich klasyfikacji i oznaczenia. To publikacja obowiązkowa nie tylko dla strażaków, ale i pasjonatów wozów strażackich, jako upominek, nagroda czy prezent z okazji jubileuszu. Samochody zostały uporządkowane w kolejności alfabetycznej, z podziałem na firmy polskie i zagraniczne. W obrębie danej firmy pojazdy są usystematyzowane według podziału na samochody ratowniczo-gaśnicze (lekkie, średnie, ciężkie) i specjalne.

   

  Od kilkunastu lat wspólnie popularyzują zagadnienia związane z samochodami pożarniczymi i sprzętem pożarniczym, opisując rozwiązania techniczne na łamach specjalistycznych czasopism, adresowanych do środowiska pożarniczego. Autorzy ci razem opisują także organizację i wyposażenie straży pożarnych z wielu miast całego świata. Przybliżają tym samym specyfikę służby oraz różnice i podobieństwa w działaniach służb ratowniczych w różnych krajach.

  st. bryg. mgr Paweł Frątczak

  jest wieloletnim rzecznikiem prasowym Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Odpowiada za kreowanie wizerunku tej formacji ratowniczej oraz promocję zawodu strażaka. Był jednym z głównych komunikatorów w Polsce, m.in. podczas powodzi w 2010 roku, Turnieju UEFA EURO 2012, podczas udziału polskiej ciężkiej grupy poszukiwawczo-ratowniczej HUSAR po tragicznym trzęsieniu ziemi na Haiti (2010) oraz w Nepalu (2015), a także podczas ŚDM w 2016 roku.

  bryg. mgr inż. Janusz Woźniak

  pełni służbę w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Technicznego. Jego wiedza techniczna i doświadczenie z zakresu samochodów pożarniczych były m.in. wykorzystane, gdy uczestniczył w pracach różnych zespołów powołanych przez Komendanta Głównego PSP do opracowania projektów przepisów lub wymagań technicznych, a także w działaniach międzynarodowego zespołu – w ramach projektu „FIRED-uP”.