Rzymska komedia - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Rzymska komedia

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Agora

Tytuł: Rzymska komedia

Autor: Mikołajewski Jarosław

Rok: 2011

Format: 17.5x22.5cm

Stron: 416

ISBN: 9788326806353

„Rzymska Komedia” to swoisty dziennik-przewodnik po Rzymie. Kluczem do poznania tajemnic Wiecznego Miasta jest arcydzieło światowej literatury - „Boska Komedia” Dantego Alighieri. To ona wyznacza rytm wędrówkom Jarosława Mikołajewskiego, ona też określa strukturę tej książki, na którą - jak w „Boskiej” - składa się 100 pieśni w trzech częściach: „Piekło”, „Czyściec” i „Raj”.
Julia Hartwig o książce: Czy można odnaleźć drogę do współczesnego Rzymu dzięki „Boskiej Komedii” Dantego? Jarosław Mikołajewski zaryzykował i napisał dla nas opowieść o tym wspaniałym mieście, budując ją wokół fragmentów „Pieśni” Dantego. Pomysł śmiały, ale nie budzący sprzeciwu. W Rzymie dzisiejszość i przeszłość współżyją i są współobecne, toteż w „Rzymskiej Komedii” bez trudu przerzucać się może autor ze świata arcydzieł Caravaggia czy Giotta do nocnego życia w elitarnych klubach na via Vittorio Veneto. Szczególny charakter nadaje książce osobisty stosunek autora do tego miasta.

Jarosław Mikołajewski (ur. 1960 w Warszawie) - poeta, tłumacz z języka włoskiego, eseista, autor książek dziecięcych, dziennikarz, obecnie dyrektor Instytutu Polskiego w Rzymie. Ostatnio wydał dla dzieci „Kreskę i Kropka” (Austeria, 2010), „Kiedy kiedyś...” (Egmont, 2011) i przekład „Pinokia” (Media Rodzina, 2011), a dla dorosłych wybór wierszy „Zbite szklanki” (Wydawnictwo Literackie, 2010), uhonorowany Nagrodą Literacką m.st. Warszawy.