Ruch naturalny w praktyce - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Ruch naturalny w praktyce

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Galaktyka

Tytuł: Ruch naturalny w praktyce

Autor: Erwan Le Corre

Format: 205 x 275 mm

Stron: 480

Oprawa: miękka

Rok: 2019

ISBN: 978-83-7579-749-7

Dzięki swojej przełomowej książce Erwan Le Corre, twórca MovNat, pomoże ci odkryć na nowo sposób, w jaki poruszali się nasi przodkowie. Trening na siłowni przy użyciu maszyn byłby dla nich czymś niezrozumiałym. Ruch naturalny możesz jednak ćwiczyć w każdych warunkach. Czemu więc nie poruszać się tak, jak ciało powinno to robić, by radzić sobie ze wszystkimi wyzwaniami dnia codziennego?
Le Corre opisuje podstawy ruchu naturalnego tak, abyś mógł sam zostać własnym trenerem. Omawia kwestie oddychania, pozycji, kolejności ruchów i ich zgrania w czasie. Tłumaczy, jak odbudować bądź rozwinąć umiejętności niezbędne do tego, aby stać się człowiekiem w pełni sprawnym. Następnie wyjaśnia pojęcie praktycznej efektywności, radzi, gdzie trenować i jak robić to bezpiecznie.
Książka zawiera szczegółowe instrukcje oraz ilustracje prezentujące poszczególne ruchy, począwszy od tych na ziemi (leżenie i czołganie się), a kończąc na tych w powietrzu (wspinanie się i zwisanie). Dzięki niej możesz poprawić swoją sprawność i cieszyć się fizyczną wolnością stworzoną przez miliony lat ewolucji. Zadbasz o siebie i będziesz mógł skutecznie pomagać innym.

Dbałość o ciało to coś więcej niż budowanie mięśni i spalanie tłuszczu. Prawdziwym wyzwaniem jest umiejętność fizycznego przystosowania się do warunków, jakie stawia nam codzienne życie. Książka Le Corre’a zmieni twoje spojrzenie na aktywność fizyczną, sprawność i zdrowie. To obowiązkowa lektura dla wszystkich, których interesuje wszechstronny rozwój fizyczny. Dzięki niej osoby początkujące zyskają szansę na zapoznanie się z teorią i praktyką zdrowego oraz wszechstronnego ruchu, a zaawansowani sportowcy i trenerzy znajdą inspirację do wdrażania nowych metod treningowych.
Igor Bilinskyi, certyfikowany trener MovNat, założyciel Akademii Ruchu Naturalnego MovNat Poland

Ruch naturalny odkrywa przed nami nieskończone możliwości. Co bywa nieraz dezorientujące – od czego zacząć i jak się nie zgubić? I tu z pomocą przychodzi MovNat, który jest właśnie takim zbiorem rzetelnie usystematyzowanych, praktycznych zasad ruchu oraz jego nauczania, przeciwko którym buntuję się po to, żeby zaraz do nich wrócić i od nowa zachwycić się ich uniwersalną mądrością… i tak w kółko od sześciu lat.
Polecam tę lekturę każdemu, kto pragnie pogłębić swoją relację z ruchem zgodnym z naturalnymi potrzebami ciała.
Benita Zych (Kopacka), certyfikowany trener MovNat, poziom 2, założycielka Szkoły Treningu Naturalnego w Zakopanem

Książka Erwana Le Corre’a otwiera człowieka na potrzebę ruchu, uzmysławia, jak bardzo jest on niezbędny w codziennym życiu. Przekonuje, że trening nie musi wiązać się z „karą” powtarzalnych, izolowanych ćwiczeń. Adresowana jest do dużego grona odbiorców. Buduje świadomość oraz pobudza chęć poszukiwania nowych narzędzi rozwoju sprawności fizycznej, ale również umysłowej i duchowej. To znakomita inspiracja do własnej praktyki ruchowej oraz życiowej.
Tomasz „Koszan” Koszański, nauczyciel ruchu, artysta ruchowy

Nasz obecny tryb życia jest przyczyną większości chorób cywilizacyjnych. Sprawność fizyczna i ruch to naturalne, fizjologiczne potrzeby człowieka. Potwierdzeniem tej tezy są małe dzieci… One nie mają pojęcia, co to trening, a jednak cały czas, głównie poprzez zabawę, ćwiczą i się rozwijają. Ruch naturalny odwołuje się do przekonania, że nasze ciała ewolucyjnie zostały ukształtowane w czasach, w których żyliśmy jako ludy zbieracko-łowieckie, że ruch to zdecydowanie coś więcej niż trening, to esencja życia. Mam nadzieję, iż po przeczytaniu tej książki przedefiniujesz swoje podejście do ćwiczeń i zaobserwujesz, że nawet prozaiczne mycie podłogi może stać się doskonałą okazją do dostarczenia swojemu ciału życiodajnego ruchu.
Mateusz Jasiński, nauczyciel ruchu, specjalista akupunktury, autor bloga mateuszjasinski.pl

Nastała epoka bezruchu. Uciekamy od wszelkich form aktywności fizycznej, a w naszej codzienności na stałe zagościł ból – pleców, kręgosłupa, ramion czy oczu. Choroby cywilizacyjne to dziś norma. Jak to zmienić? Pierwszym krokiem może być przeczytanie książki Le Corre’a. Dzięki niej dowiesz się, jak ćwiczyć naturalnie, jak oddychać i synchronizować ruchy po to, aby być bardziej witalnym, skuteczniej realizować swoje plany i mieć poczucie spełnienia. Polecam!
Kamil Nowak, redaktor naczelny portalu BieganieUskrzydla.pl

AUTOR KSIĄŻKI:
Erwan Le Corre to twórca koncepcji ruchu naturalnego. Magazyn „Men’s Health” nazywa go jednym z najsprawniejszych ludzi na świecie i wizjonerem fitnessu. Erwan stworzył MovNat – metodę edukacji fizycznej opartą na umiejętnościach przydatnych w życiu codziennym. Ruch naturalny jest tak skuteczny, że szturmem zdobył świat fitnessu. Doświadczenie i niezwykła charyzma Erwana przyciągnęły do MovNat rzesze fanów, wyprowadzając ten program z obozu treningowego w Brazylii, gdzie powstał ponad 10 lat temu, i zamieniając w światowy fenomen. Wraz ze swoim zespołem Erwan pomógł wielu ludziom w sposób całkowicie naturalny i praktyczny odzyskać sprawność oraz wrócić do formy. Przy okazji zmienił ich życie.
Le Corre pracuje obecnie nad kursami internetowymi prezentującymi ruch naturalny, wygłasza prelekcje i uczestniczy w wykładach oraz seminariach treningowych, także z udziałem US Army Special Forces.
Erwan urodził się we Francji, ale mieszka w Truchas, niewielkiej miejscowości w górach Nowego Meksyku, z żoną Jessiką oraz trójką dzieci – Feather, Eagle i Sky.