Rozplatanie sekretów tęczy dla młodych przyrodników i ich rodziców - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Rozplatanie sekretów tęczy dla młodych przyrodników i ich rodziców

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Zamkor

Tytuł: Rozplatanie sekretów tęczy dla młodych przyrodników i ich rodziców

Autor: Błasiak Władysław

Rok: 2014

Format: 16.5x24.0cm

Stron: 72

ISBN: 9788379590360

Rozplatanie sekretów tęczy to książka o istocie ludzkiego rozplątywania tajemnic przyrody. Zasadnicza część publikacji, złożonej z ośmiu lekcji, jest adresowana do dzieci w wieku szkolnym. Pozostała - do ich rodziców i dziadków, których autor inspiruje do intelektualnych działań zmierzających do zainteresowania swoich pociech zjawiskami przyrodniczymi.

Autor podejmuje trudną próbę wyjaśnienia mechanizmów powstawania tęczy, jednego z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych zjawisk. Jego zamysł najlepiej ilustrują tematy kolejnych lekcji: Pierwsze próby zrozumienia, Tęcza w poezji, Pytania, Fakty, Minimum wiedzy koniecznej do zrozumienia, Wyjaśnienie, Tęcza domowej roboty, Kolejne pytania.

Tęcza jest tu jednak tylko wielobarwnym pretekstem do wprowadzenia w arkana poznawania świata przyrody. Autor korzysta przy tym z możliwie najmniejszej ilości wiedzy naukowej. Jego głębokie przesłanie, ukryte w rozważaniach z udziałem Sherlocka Holmesa, to ilustracja uniwersalnej prawdy, mówiącej o tym, że istotą nauki jest: opisywanie świata, wyjaśnianie obserwowanych zjawisk oraz, najbardziej ekscytujące, przewidywanie nowych.