Rezonans magnetyczny: podstawy fizyczne, obrazowanie, ułożenie pacjenta, protokoły - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Rezonans magnetyczny: podstawy fizyczne, obrazowanie, ułożenie pacjenta, protokoły

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Medipage
 • Stara Cena: 130,00 złCena: 129,00 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Rezonans magnetyczny: podstawy fizyczne, obrazowanie, ułożenie pacjenta, protokoły. 

  Rok: 2015

  Autor: Muhammed Elmaoğlu, Azim Çelik

  Redaktor wydania polskiego: Prof. dr hab. n. med. Radosław Pietura

  Wydanie: 1

  Stronn: 328

  ISBN: 978-83-61104-96-4

  Oprawa: Miękka

  Zasady obrazowania MR, ułożenie pacjenta i protokoły objaśnione są w tej książce w bardzo łatwy do zrozumienia, wręcz podręcznikowy sposób, poparte setkami ilustracji pomocnych w codziennych, rutynowych badaniach. Autorzy korzystają ze swojego 25-letniego wyjątkowego doświadczenia w nauczaniu zasad obrazowania MR, tworzeniu protokołów, nauczaniu procedur i zaawansowanym obrazowaniu MR w wielu różnych krajach. Wychodzą też naprzeciw problemom wynikającym z faktu, że skanowanie MR oraz protokoły mogą różnić się znacząco w zależności od krajów i instytucji.

  W pierwszej części książki w przejrzysty i zwięzły sposób wyjaśnione są podstawowe zasady obrazowania MR, które każdy kto pracuje lub planuje pracować przy obrazowaniu MR powinien znać. Jako punkt odniesienia wśród różnych producentów MR stworzone zostały tabele nazewnictwa starych i nowych sekwencji impulsów. Bezpieczeństwo MR, ułożenie pacjenta, planowanie badań i przykłady protokołów obejmują drugą część książki, zawierając praktyczne informacje o skanowaniu dla użytkowników MR, poparte ilustracjami i tabelami z protokołami.

  Książka ta jest niezastąpionym źródłem wiedzy dla elektroradiologów, specjalistów radiologów, asystentów, współpracowników naukowych i każdego, kto chce nauczyć się obrazowania metodą rezonansu magnetycznego.