Responsive Web Design Projektowanie elastycznych witryn w HTML5 i CSS3 - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Responsive Web Design Projektowanie elastycznych witryn w HTML5 i CSS3

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Helion

Tytuł: Responsive Web Design Projektowanie elastycznych witryn w HTML5 i CSS3

Autor: Frain Ben

Wydanie: 2

Rok: 2016

Format: 22.9x16.8

Stron: 288

ISBN: 9788328323438

Profesjonalnie wykonana strona internetowa powinna działać bez zarzutu nie tylko na komputerze stacjonarnym, lecz także na tablecie czy telefonie. Użytkownicy chcą korzystać z aplikacji sieciowych w każdych warunkach i uruchamiać je na urządzeniach o najprzeróżniejszych rozmiarach czy parametrach. Należy się spodziewać, że wkrótce katalog urządzeń podłączanych do internetu znacznie się poszerzy. W takich warunkach projektant koniecznie musi zadbać o responsywność, aby tworzone przez niego strony internetowe dostosowywały się do zmiennych warunków i zachowywały funkcjonalność.

Niniejsza książka stanowi kompletne źródło informacji potrzebnych do napisania responsywnej strony internetowej. Jeśli znasz HTML i CSS, możesz z jej pomocą zbudować taką aplikację. Znajdziesz tu opis wszystkich podstawowych aspektów responsywnych projektów stron i dowiesz się, jak korzystać z najbardziej przydatnych technik w technologiach HTML5 i CSS3. Co więcej, odkryjesz najlepsze metody pisania i dostarczania kodu, obrazów i plików. Dzięki licznym przykładom i opisom bez trudu dostosujesz swój projekt do wymagań telefonów komórkowych i wielu innych urządzeń. Wydanie drugie uzupełniono o opis prawie wszystkich najnowszych technik i narzędzi potrzebnych do budowy responsywnych aplikacji internetowych.

W tej książce znajdziesz:

opis elementów potrzebnych do zbudowania responsywnych stron internetowych
informacje o zapytaniach medialnych, ich składni i sposobach wykorzystania
omówienie projektowania struktury i układów płynnych oraz wykorzystania modelu Flexbox
wskazówki co do wykorzystania niezwykłych możliwości CSS3 i HTML5
wytyczne dotyczące grafiki SVG oraz metody obsługi obrazów SVG z poziomu JavaScriptu
wyjaśnienie, jak tworzyć przejścia, transformacje i formularze
spis dobrych praktyk kodowania responsywnych stron internetowych

Responsywne strony internetowe — będą równie piękne nawet po latach!