Rerafinacja olejów przepracowanych - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Rerafinacja olejów przepracowanych

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: WNT

Tytuł: Rerafinacja olejów przepracowanych

Autor: Magiera Janusz

Wydanie: 1

Rok: 2009

Format: 16.5x23.5cm

Stron: 200

ISBN: 8320432111

Jest to monografia, w której przedstawiono aktualny stan wiedzy na temat olejów przepracowanych, powstających głównie w wyniku eksploatacji silników i pojazdów mechanicznych. Oleje te stanowią niebezpieczne odpady i występują masowo.

W książce omówiono zagrożenia, jakie one stanowią dla człowieka i innych organizmów żywych. Jednocześnie pokazano najnowsze, stosowane obecnie na świecie, technologie regeneracji tych olejów i odzysku wartościowych składników węglowodorowych. Podano też rozwiązania formalnoprawne dotyczące zbierania tego typu odpadów i ich utylizacji, obowiązujące w wybranych krajach UE. Zaprezentowano wyniki przykładowych rerafinacji olejów uzyskane w Rafinerii Nafty Jedlicze, a ponadto metodę ich ekologicznego bilansowania.

Książka jest przeznaczona głównie dla inżynierów różnych branż związanych z ochroną środowiska, a także dla studentów takich wydziałów, jak ochrona środowiska, inżynieria środowiska, inżynieria chemiczna i procesowa, technologia chemiczna i biotechnologia.