Radialna i zogniskowana fala uderzeniowa w terapii łokcia tenisisty, łokcia golfisty i objawowej ostrogi piętowej - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Radialna i zogniskowana fala uderzeniowa w terapii łokcia tenisisty, łokcia golfisty i objawowej ostrogi piętowej

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: AWF Katowice

Tytuł: Radialna i zogniskowana fala uderzeniowa w terapii łokcia tenisisty, łokcia golfisty i objawowej ostrogi piętowej

Autor: Piotr Król 

Katowice 2013

Oprawa: miękka foliowana,

Stron: 188

ISBN: 978-83-64036-12-5

Radialna i zogniskowana fala uderzeniowa w terapii łokcia tenisisty łokcia golfisty i objawowej ostrogi piętowej


Głównym celem pracy jest:

1. Ocena skuteczności leczniczej radialnej i zogniskowanej fali uderzeniowej w przypadku łokcia tenisisty i łokcia golfisty oraz objawowej ostrogi piętowej.

2. Porównanie stopnia efektywności leczniczej obu rodzajów fali uderzeniowej we wszystkich wymienionych jednostkach chorobowych.

3. Weryfikacja wskazań do stosowania fali uderzeniowej - radialnej i zogniskowanej w wymienionych jednostkach, w świetle przeprowadzonych badań.

Cele te zrealizowane zostaną poprzez zbadanie:

1. Czy radialna i zogniskowana fala uderzeniowa wpływa na redukcję dolegliwości bólowych (i w jakim stopniu) w wymienionych jednostkach.

2. Czy oba rodzaje fali wywołują zmianę siły zgięcia i wyprostu nadgarstka oraz siły ścisku ręki (w łokciu tenisisty).

3. Czy oba rodzaje fali wywołują zmianę zakresu ruchu w obrębie nadgarstka i przedramienia (w łokciu tenisisty i łokciu golfisty).

4. Czy oba rodzaje fali wpływają na zmianę wskaźników stabilometrycznych oraz dynamikę chodu u chorych z objawową ostrogą piętową.