Python Uczenie maszynowe - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Python Uczenie maszynowe

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Helion

Tytuł: Python Uczenie maszynowe

Autor: Raschka Sebastian

Rok: 2017

Format: 17.0x23.0cm

Stron: 416

ISBN: 9788328336131

Uczenie maszynowe, zajmujące się algorytmami analizującymi dane, stanowi chyba najciekawszą dziedzinę informatyki. W czasach, w których generuje się olbrzymie ilości danych, samouczące się algorytmy maszynowe stanowią wyjątkową metodę przekształcania tych danych w wiedzę. W ten sposób powstało wiele innowacyjnych technologii, a możliwości uczenia maszynowego są coraz większe. Nieocenioną pomoc w rozwijaniu tej dziedziny stanowią liczne nowe biblioteki open source, które pozwalają na budowanie algorytmów w języku Python, będącym ulubionym, potężnym i przystępnym narzędziem naukowców i analityków danych.

Niniejsza książka jest lekturą obowiązkową dla każdego, kto chce rozwinąć swoją wiedzę o danych naukowych i zamierza w tym celu wykorzystać język Python. Przystępnie opisano tu teoretyczne podstawy dziedziny i przedstawiono wyczerpujące informacje o działaniu algorytmów uczenia maszynowego, sposobach ich wykorzystania oraz metodach unikania poważnych błędów. Zaprezentowano również biblioteki Theano i Keras, sposoby przewidywania wyników docelowych za pomocą analizy regresywnej oraz techniki wykrywania ukrytych wzorców metodą analizy skupień. Nie zabrakło opisu technik przetwarzania wstępnego i zasad oceny modeli uczenia maszynowego.

W tej książce:

podstawowe rodzaje uczenia maszynowego i ich zastosowanie,
biblioteka scikit-learn i klasyfikatory uczenia maszynowego,
wydajne łączenie różnych algorytmów uczących,
analiza sentymentów — przewidywanie opinii osób na podstawie sposobu pisania,
praca z nieoznakowanymi danymi — uczenie nienadzorowane,
tworzenie i trenowanie sieci neuronowych.
Uczenie maszynowe — odkryj wiedzę, którą niosą dane!

Sebastian Raschka jest ekspertem w dziedzinie analizy danych i uczenia maszynowego. Obecnie przygotowuje doktorat na Michigan State University z metod obliczeniowych w biologii statystycznej. Biegle posługuje się Pythonem. Raschka bierze również udział w różnych projektach open source i wdraża nowe metody uczenia maszynowego. W wolnym czasie pracuje nad modelami predykcyjnymi dyscyplin sportowych. Jeżeli nie siedzi przed monitorem, chętnie uprawia sport.